Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet a baja az ukulelémnek?

Mi lehet a baja az ukulelémnek?

Figyelt kérdés
Vettem egy új ukulelét. Tegnap rendeltem, ma meg is érkezett hibátlanul. Mahalo MH2 tbu. 16 ezer forintos, tudom, ne várjak tőle csodákat, de nem hiszem, hogy amit csinál, az normális lenne. Ahogy behangolom, 1-2 perc, és újra hangolhatom. Előtte volt gitárom, fémhúros, az nem csinált ilyet... ez azért lenne mert ez nejlon húros, és be kell állnia? Elvileg egész jó minőségű húr van rajta, így nem tudom, hogy most mégis csak a húrral van itt baj, vagy az ukulelével...egyáltalán ezzel lehet valamit kezdeni? Köszönöm a segítséget előre is!

#hiba #elhangolódás #ukulele #újra hangolás
2016. júl. 5. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Igen, be kell állnia.

Ha új húrszett van rajta, vagy eddig nem volt rendesen behangolva, és lazák voltak rajta a húrok, kell neki egy kis idő, amíg beállnak, azt tudni kell, hogy a nylonhúrok jóval nagyobb mértékben nyúlnak, mint egy gitár fémhúrjai.

Picit utánanéztem, és ha minden igaz, Aquila húrokkal szállítják, ami tényleg viszonylag jó minőségűek, most az van az én ukulelémen is, de emlékszem, hogy a gitároknál megszokotthoz képest azok is viszonylag sokat nyúltak, az anyag adottságai miatt.

Szóval játszogass rajta, és ha érzed, hogy már nagyon elmászott, hangolj. Minél többet használod és korrigálod a hangolást, annál gyorsabban beáll.

2016. júl. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Jaj, nagyon szépen köszönöm a választ. :3 ^^

Kicsit kezdtem aggódni, hogy nem fog sosem beállni. De örülök, hogy igen. Sokat hangolom, most letöltöttem egy hangoló app-ot is, egész jónak tűnik, az is sokat segített...mintha kezdene egyre szebb hangja maradni még úgy is ha elhangolódik, pár nap és remélem jó lesz. :)

Még egyszer köszönöm a választ. :)

2016. júl. 5. 19:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Az Aquila műbél (nylgut) húrokat sajnos hamisítják, 1 dolláros fehér nylon változatot adnak helyette, amik szinte az örökkévalóságig nyúlnak.

[link]


Az igaziak UV fény alatt sötétben világítanak. Reklamálj a boltnál, ha nem igazi, szerintem kicserélik.

https://www.youtube.com/watch?v=BQ71DNreiaY

2016. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!