Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mondanátok technikailag nehéz...

Mondanátok technikailag nehéz és komolyzenei zongoradarabokat ( amit általában egy 18 éves diák játszik aki kb.10 éves kora óta zongorázik? )

Figyelt kérdés
bármilyen nehéz darab címe jöhet
2010. ápr. 13. 08:20
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hűűha..:D köszi hogy hozzászóltál:D az első darab elnyerte a tetszésem és megtanulhatónak tűnik..viszont a másik kettő- van aki 17 évesen komolyan ilyet játszik? azaz; a zenesulis tanrend szerint ezek a darabok felelnek meg az én korosztályom tudásának? :O
2010. ápr. 13. 18:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, én nem tudok zongorázni, de értek a zenéhez (Egy napos gyorstalpaló után Bach-G dúr menüettjénél leragadtam :D). Szerintem 17 évesen nem sok ember tudja eljátszani a Magyar rapszódiák 2. tételét sem. Gondoltam még nem találkoztál vele, nekem Liszt a kedvencem, mert eszeveszettül technikás. Nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik... :D


Ui: Egyik ismerősöm zongorázik már egy pár éve, ő a Beethovenjével keménykedik... :D


(Te kértél bármilyen nehéz darabot... :D)

2010. ápr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Érdemes egy Virtuózok megfelelő korosztályába (tinik) belenézni (elődöntő, középdöntő, döntő) a youtube-on. Noha nem szívesen említem, mert rendkívül rossz torz formátum, gyalázatos zsürivel és zsűritevékenységgel, kifejezetten zene- és művészellenes attitüddel. Egyedül csak a zenészek jók, egy túltolt zenészt leszámítva.


https://www.youtube.com/user/virtuozok


Az ottani darabválasztások iránymutatóak lehetnek. At 1.évadban a Chopin Hősi polonézt talán hárman is választották, és egyik rosszabb interpretáció volt, mint a másik (nem technikai kivitelezésben, hanem művészi értelmezésben) ;)


Az én érzésem az, hogy 18 évesen, LFZE-n kvázi mindent kell már tudni játszani értve ez alatt, hogy nem lehet egyik darab sem túl nehéz. De laikus vagyok, lehet, hogy nincs igazam.

2016. jún. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!