Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lehet basszus szólamot...

Hogyan lehet basszus szólamot írni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Vannak saját számaim es szépen felvenném hozzájuk házistúdióban a gitárt, éneket, ciccegőt, adott esetben triangulumot stb. meg egymársa rakoksgatnám a hangsavokat es így mar ossze is állna ez a csekély "dalkidíszítgetés":) -Egyszál gitáros daloknak szanom őket ezért gondoltam hogy elég ha kidíszítgetem s máris meglesz a remélhetőleg igényes egyszál gitáros feelingje:)- azomban tudom hogy ehhez szükséges lenne egy basszus szólam is...ezzel vannak problémáim...Nem basszusgitározok, ilyen téren nem vagyoktájékozott:( Az első ilyen stúdió alapomat csinálom, úgyhogy kérlek nézzétek el, hogy ilyen kis tudatlan vagyok:) Szóval azt tuodom, hogy van az az igen gyér dolog mikor a basszusgitár csak az adott gitár akkor kezdőhangját játsza be, erősíti meg. De annál sokkal dögösebben szól, ha egy külön szólama van a basszusgitátnak...hogy lehet ilyen szólamot írni? Valamilyen osszeköttetésben csak lennie kell a gitárral, nem? Mire kell figyelni mit kell csinálni, hogy lehet egyáltalan hozzáfogni egy ilyen dologhoz? Hogy lehet összehangolni a gitár es a basszusgitár szólamát, hogy szépen összecsengjenek? Nincs ennek valami logikája?


Tényleg bocsánat a tudatlanságomért, remélem értitek a kérdésemet. :) Előre is köszönön a segítséget!:)



2016. máj. 28. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A művészi szabadság mindenek felett áll, ettől függetlenül a te esetedben könnyen lehet, hogy a basszus a Válasz lesz a gitár Kérdéseire, egyszerűen használd azt a fejedet, amelyikkel beszélni szoktál!


Semmi bonyolult nem történik. A basszus az akkordkíséretet követi, felütésen nem variál, kevésbé fontos ritmikai részeken pedig kedvére le is táncol a pillanatnyi harmóniáról, unaloműző esetben akár a skáláról is, és ez nem vicc.

2016. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)
2016. máj. 29. 10:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!