Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elsőre milyen operát ajánlotok?

Elsőre milyen operát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Hali, most vagyok 20 éves és bevallom, eletemben meg soha nem lattam operamuvet, viszont egyet szivesen megneznek, es most igyekszem azon dolgozni h nyaron egy hetvegi esten megnezzek egy opera eloadast, csak ugy kivancsisagbol. Mivel az opera egy elegge ketes mu, ugyanis vannak akik nagyon odavannak erte es vannak akik mar elsore megutaljak, ezert kitol es milyen muvet ajanlotok nekem elso megnezesre, hogy ne menjen el a kedvem? Azt tudom, h Wagnernek eleg nehez darabjai vannak, ezert ot elsore melloznem, de mi van a tobbivel, pl. Mozart vagy Verdi. Bevallom, en elsore a Don Giovanniban gobdolkozom, mert annak allitolag jo storyja van es a zeneje is tetszik nekem, de ettol fuggetlenul varom az otleteket! :)

2016. ápr. 24. 10:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja es az operahazba mennek, nem az Erkelbe.
2016. ápr. 24. 10:53
 2/3 anonim ***** válasza:
Traviáta
2016. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Don Giovannit mindenképpen érdemes megnézni, viszont csak decemberben lesz és az Erkelben (a zene semmivel sem rosszabb, mint az Operában). Nyáron egyébként zárva lesz az Operaház, ami még addig talán jó lehet az Otello, bár már régen hallottam, és már nem igazán tudnék belőle egy dalt sem felidézni, de nekem nem igazán tetszett, a díszlet egész jól néz viszont ki. Aztán pár hét múlva lesz a Rigoletto az Erkelben, nekem az az egyik kedvencem Verditől.

Elsőre én valami ismertebb, dallamosabb művet választanék, ami biztosan nem veszi el a kedved, a teljesség igénye nélkül amik most eszembe jutnak: Mozarttól a Don Giovannit megint mondom, aztán a Figaro házassága, Varázsfuvola, Szöktetés a szerájból, Puccinitől a Pillangókisasszony, Turandot, Bohémélet, esetleg a Tosca, Verditől a Rigoletto vagy a Traviata, aztán ott van Bizet-től a Carmen, amiből biztosan hallottál már részleteket. Vagy Csajkovszkij balettjei is jók, ha esetleg az is érdekelne (Hattyúk tava, Diótörő, Csipkerózsika).

Amúgy érdemes előtte elolvasni a történetet, esetleg meg is hallgatni, aztán ha elalszol közben, akkor valami mást keresni, mindenesetre jó szórakozást, ha mész, remélem, sikerül valami jót választanod!:)

2016. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!