Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nagyon szeretek énekelni de...

Nagyon szeretek énekelni de béna a hangom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek énekelni...csak nem tudok :S Igazából nem is nagyon tudom eldönteni, mert csak akkor énekelek ha egyedül vagyok itthon és felveszem telefonra, de az máshogy adja vissza...kipróbáltam másokon is és nagyon torzít. Amit én hallok meg ugye nem ugyan az. Az ének tanárnő mondta már hogy nagyon jó a ritmusérzékem, ezt nem tagadom. :D Az a fura hogy "tudok énekelni" csak egyszerűen az én hangommal nem olyan jó. Eddig még csak tesóm meg a szüleim mndta hogy nem igazán tudok énekelni, pedig nem sűrün hallhattak. Egy évig jartam az iskolai énekkarba a tanárnő ajánlásával. Szerettem volna sőt meg most is szeretnék gitározni,csak a szüleim nem engedik, mert zenesuliba nem akarok menni és azt mondták hogy úgy sem tudok megtanulni :( bár szerintem ez csak kifogás, a valódi indok vagy drága lenne vagy csak szimplán nem akarják hogy zenéljek mert elég elfoglalt vagyok (szerintem) Node visszatérve... lehet ezt valahogy fejleszteni? Általában Linkin parkot szoktam énekelni/hallgatni The Cranberries-Zombie, Evanescene-Bring me to life és ritkábban Hollywood Undead (mert szinte a reflénen kívül csak rap van benne :P, de amúgy nagy kedvenc) Esetleg próbáljak valami mást? (Leginkább rock) Remélem lehet azért javítani valamit a hangszínemen :>

13/L

Utólag is bocsi az esetleges helyesírási hibákért de telefonról vagyok, és külön elnézedt kérnék az érthetetlen fogalmazásért de most nem igazán vagyok a helyzet magaslatán. :D



2016. márc. 26. 19:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Énektanár nem nagyon jöhet szóba a betáblázot napjaim miatt, inkább itthoni praktika kéne :S
2016. márc. 26. 19:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem az a baj veled, mint velem: van hallásod, de nincs hangod. Ezen úgy tudsz segíteni ha odafigyelsz, mikor énekelsz,hogy próbálj minél tisztábban énekelni. Én észrevettem, hogy ha eléggé odafigyelek, és a szám sem olyan nehéz, persze, akkor elviselhető hangom van.Próbáld meg kitapasztalni milyen hangmagasságot tudsz kiénekelni. :) Eleinte a hangszeren való játszást akartam ajánlani, de látom nem nagyon engedik, de hé... velem is az van, hogy nagyon elfoglalt vagyok, de annak ellenére gitározok, (bár kezdő vagyok) általában csak hétvégén tudok. Netről is lehet tanulni, én egyedül kezdtem, majd kb 3 hónapot jártam zenetanárhoz, majd ismét egyedül folytattam (most is).
2016. márc. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én meg pont az az eset vagyok aki tud énekelni, de nincs olyan jó hallásom :( ezért gitározok. én is azt javasolnám mint az első, hogy tanulj a netről már nem vagy kicsi kezdhetsz nehezebbekkel. van egy barátnőm akinek nincs se hangja, se hallása és jár énektanárhoz. Javasolnám neked, hogy szakíts időt arra mit szeretsz. Én heti 2 gitárra, 2 szolfézsra, 2 matekra, 1 énektanárhoz és 1 angolra. Pedig én 8.os vagyok 15/L
2016. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Szívesen meghallgatnám az énekedet. ^^
2016. márc. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ha neked se tetszik a saját énekhangod egy megoldás van: füldugó be hang ki. Illetve hallottam valami olyanról (tapasztaltam szóv. azért mondom) hogy ha gyakran/sokat énekelsz akkor fejlődnek a hangszálaid vagy mijeid és javulni fog a hangod. Szóval hajrá ;))
2016. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat ^^ Megpróbálok itthon sokat gyakorolni aztán meg majd csak össze jön valami. Azóta már két barátnőm ki akarja nagyon csikarni belőlem hogy énekeljek :D
2016. ápr. 8. 21:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát próbálkozom :D Ha egyedül vagyok itthon egyből kieresztem a hangomat és mostanában este is szoktam énekelni de csak úgy suttogva :P Kicsit furcsa, de kezdem érezni hogy fejlődtem, bár csak egy kicsit de az is valami :D Próbáltam már énekelni az erkélyen (mert lépcsőházban lakunk) és eddig mg nem szóltak hogy fejezzem be szóval ez lehet egy jó jel xD
2016. ápr. 18. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!