Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért rezeg a gitáromon a húr...

Miért rezeg a gitáromon a húr némelyik bundnál (fret buzz)?

Figyelt kérdés

Tremolós ibanez gitárom van, és mindent megtettem hogy jól be legyen állítva, számtalan videót megnéztem, meg vannak a kellő eszközeim is. Per pill minden a kézikönyv alapján van beállíva, tehát a nyaknak rendben kéne lennie, mivel ha lefogom az 1. bundot és a 20. bundot, akkor a 8. bund és a húr között 0,4mm a távolság amit ezzel mértem le [link]

szóval biztosan annyi, a kézikönyvben az áll hogy 0.3 és 0.5 között kell lennie, és ebben a tartományban variálgattam, de nem sehol sem múlt el a fret buzz.


A húrok magassága is a kézikönyv szerint van beállítva, de próbáltam úgy is, ahogy egy videóban javasolták, hogy levittem annyira, hogy a 1. és az utolsó bund távolsága a húrtól kb azonos legyen, azátan kicsinyenként vittem feljebb, közben ellenőrizbe az összes bundnál.. elvileg addig kell ezt csinálni amíg el nem múlik a fret buzz, de már elég magasan van és még mindig van fert buzz.


A nyeregnek is elvileg renben kéne lenni, ha lefogom a 3. bundnál a húrokat, akkor nem érnek hozzá az 1. bundhoz, kb egy névjegykártyányi távolság van közöttük.


A tremolót meg leblokkoltam hogy midnig a megfelelő pozícióban legyen, és a hangolás is renben van. Az intonáció néhol egy picit el van csúszva, de annyira nem hogy az okozhatná.


Már kezdek kifogyni az ötletekből, még van 2 elméletem: 1. vagy túl vastagok a húrok (D hangolást használom, gyárilag E-ben volt, szóval nyilván vékonyabb húrokkal, meglehet hogy erre a gitárra túl vastagok a 11-es húrok? ) vagy pedig a bundok vannak rosszul...


Tudom hogy a gitártechnikus megoldaná, de én szeretem megoldani az ilyen problémákat, szóval csak akkor fogom elvinni ha már tényleg nem tudok vele semmit csinálni.


Amúgy annyira nem probléma, mert metál zenét játszok és a torzításnál nem lehet hallani, de azért egy kicsit zavar.


Ibanez RGIR20E



2016. febr. 20. 15:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!