Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha egy olyan Yamaha szintetizá...

Ha egy olyan Yamaha szintetizátort veszek, melyen van transpose (transzponalas) akkor tudok 5 oktavoson olyan darabot jatszani, ami tobb oktavot igényel, feltéve ha nem szerepel egyszerre egy olyan hang, ami kivul esne az 5 oktavbol?

Figyelt kérdés

2016. febr. 19. 03:16
 1/4 anonim válasza:

Talán tudsz.

De a transpose-t leginkább félhangonkénti transzponálásra használják. Akár 12 félhangot is tudsz transzponálni - általában -, ami ugyebár egy oktáv. Ezt nézd meg a szintin, tud-e ilyet? Viszont ez még csak egy oktáv, és nem is hiszem, hogy lenne értelme több felhangot le- vagy feltranszponálni. De amit Te keresel, az szerintem nem ez. Kell lennie egy "oktávok" lehetőségnek is, ahol attól függően, hogy alapból hány oktávos a klaviatúra képes jópár oktávot felfelé illetve lefelé is "eltolni" a billentyűzetet.

2016. febr. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén, régebben zongoráztam, de abbahagytam. Újra szeretném kezdeni, és ehhez egy első kezdéshez egy Yamaha PSR 270et gondoltam, baráti áron. AZtán hogyan tovább, annak függvényében váltanék természetesen.


Csak jó lenne egy-egy klasszikusabb darabot is eljátszani, ha úgy alakul. (Nem csak egy Mozart- Twinkle Twinkle Little Stars-t :D) viszont azt nem tudom, van-e ezen a yamin oktáv lehetőség vagy csak transpose...félek komolyabb oktáv eltolások, 100+ felett fordulhatnak elő :( De ha már ott tartanék, vennék az árából egy pianinót.

2016. febr. 19. 12:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az oktáveltolás lesz a legnagyobb probléma, hanem a kalapácsmechanika hiánya.
2016. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az tény, hogy hiányzik belőle, viszont billentésérzékeny, azért is kerestem szándékosan olyant, valamennyire visszaadja.


Közben angol oldalakat átbúja megtaláltam, eléggé elbújtatva a beállításokban,de elvileg képes -+ 2 oktávig. Az is valami. :-)

2016. febr. 19. 20:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!