Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha a régi zenéket gagyinak...

Ha a régi zenéket gagyinak nevezik, akkor a maiak milyenek?

Figyelt kérdés

Sok ember szájából hallom hogy a 80-90's évek zenéje gagyi. Érdekes, mindig emlékszünk rájuk, 2000 óta pedig semmi nagyobb slágerre nem emlékszek, hiába érnek el milliárdos nézettségeket a jutubon, 2 év múlva a kutya nem emlékszik rájuk.


A mai zene nem gagyi? Melyekben minimális dallamok vannak, első hallásra el lehetne játszani szinte mindet, az egyik fele erőltetett tehetségkutatóból jött, a másik pedig végigpofázza a számot valami ütemre, sablon szöveggel, a harmadik pedig felkapott nyálgép sztár DJ, aki amúgy bakelit lemezt nem látott életében csak a sérója miatt a pult mögé tették?


2016. jan. 17. 04:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ízlések és pofonok. Eléggé álszent dolog azon felháborodni, hogy sokak szerint az a zene amit te szeretsz rossz, majd kijelenteni hogy amúgy a mai zenék gagyik. Nem értem minek általánosítani. Igenis vannak jó zenét most ahogy voltak gagyi zenék bőven a 80-90es években. Azért mert emlékszel egy slágerre nem lesz jó. Én elég sok slágerre emlékszem a 2000 évek innenső oldaláról is, de elég sok 80-90es évekbeli borzalomra is emlékszem. Sokan ezt csinálják, "bezzeg az én időmben"... 80-90es években meg ugyanúgy szidták az aktuális zenét, mert mennyivel jobba volt a 70es évek stb.
2016. jan. 17. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, manapság se ez a 3 típus van, jönnek majd a rap kedvelői is hogy "vannak tehetségesek", meg ki tudja milyen műfajokból, amit pedig én tudok mondani, hogy az elektronikus zenét se feltétlen csak "sztár DJ-k" csinálják, csak maximum nem ismered a többit, de ez nem jelenti hogy nem léteznek..

Lehet hogy nem emlékszek hirtelen egy 3 évvel ezelőtti zenére, de ha meghallom akkor már ez is amolyan "nosztalgia" :)


A régi zenék meg azoknak gagyik, akik nem szeretik (én pl nem szeretem őket), aki szereti őket annak meg más a gagyi, el kell fogadni hogy nem egyformák az emberek, más ízlésük van..

2016. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Én emlékszem. Most akkor a memóriám jó vagy te vagy teljesen belefagyva a nosztalgiába? Csináltak jó zenét és szar zenét régen is és most is. Viszont kétféle ember van. Az egyik szerint minden szar, ami új, a másik szerint minden szar, ami régi. Mindkettő hülye, mint a seggem.
2016. jan. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az emberek elfelejtik, hogy a klasszikus zene is régi zene. Sok közülük örökzöld, mindig szívesen hallgatják vagy játsszák. Állítólag az a zene tetszik, ami fiatalon hatással volt ránk, amire például szerelmesek lettünk. Nagymamámnak még a térzene tetszett az 1910-es években, aztán a Beatlest jól leszólta a je-je-je miatt. Megy az idő, de a jó zenék megmaradnak, szerencsére.
2016. jan. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12%
A régi zenék ezerszer jobbak, mint a maiak. Illetve ma is vannak nagyon jók, csak nem kapnak lehetőséget, mert a felülről parancsolt népbutítás a zenére is kiterjed.
2016. jan. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsóval egyetértek, és szerintem nem én vagyok az egyetlen aki azt látja hogy 2000 óta hiába a technikai fejlődés, tök üres lett a szórakoztatóipar akár zene, film, tévécsatornák körében. Ma már nem kelnék fel reggel hétkor hogy a megjelenés napján megvegyek egy lemezt, és nem az internet miatt. Anno ahogy megláttam egy kazettást akár a piacon is, már rohantam oda megnézni hogy mit lehetne venni. Most ilyen nincs mert elképzelésem lenne, még azok az együttesek is átmentek gagyiba akik anno maradandót alkottak. Egymás majmolása megy, és sajna egyre silányabb a divat. Csak amolyan rádióba való zenék.
2016. jan. 17. 14:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Régen is volt gagyi, de épp ezért már nem emlékszel rá. A rock története c. könyvsorozat felvonultat iyleneket. vagy vannak régi, 80-as évekbeli posztereim a Bon Joviról. A hátuljukon tudod mi van? gagyi sz**r zenekarok, akiket senki se ismer.
2016. febr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!