Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tanuljak meg rendesen...

Hogyan tanuljak meg rendesen gitározni?

Figyelt kérdés
Üdv! Lassan 2 hónapja, hogy megvettem az első gitáromat, ami egy Cort X1. Már megtanultam gitártabot olvasni, és gyakorolgatom pár könyebb szám eljátszását, viszont egyszerűen nem érzem azt, hogy fejlődnék. Eközben játszom 3 hete a Rocksmith-el, azt mondják, hogy ez is segít a fejlődésben, de nemtudom, mégis mit tehetnék még. A közelben nincs tanár, akihez járhatnék, tehát itthon kell valahogy megoldanom. Igen, tudom, hogy nemszabad nagyravágyónak lennem, mert még csak 2hónapja tanulom, és hogy nem fog menni egyhamar akár közepes szintre is feljutnom, mert gitározni egy teljesen kezdőnek, bizony-bizony nehézkes. De azért mégis, tudnátok adni valami tippet, hogy mit tegyek még, hogy fejlődjek?

2016. jan. 3. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Pontosan miből áll egy napi gyakorlásod?
2016. jan. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy átlagos napom a gitározás szempontjából most úgy néz ki, hogy van egy szám, amit kinéztem manapság, annak gyakorolgatom a tabját, habár még csak az eleje megy, ezt csinálom úgy 20-30 percig, azután pedig elkezdtek Rocksmithezni, ez kb.még 1-1,5 óra.
2016. jan. 3. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdemes egy kis időt szánni az ujj- és kézkoordinációs gyakorlatokra is: ha naponta 15-20 percet szánsz rájuk, meghálálják a kezeid. Ilyenekre gondolok, és ha a szólógitározás is érdekel, használj metronómot. Fokozatosan emelve a tempót (ha már hibátlanul megy az adott téma) elég jól be lehet gyorsítani a játékot.


https://www.youtube.com/results?search_query=guitar+hand+coo..

2016. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Waff ***** válasza:

A fene megette.....

Kezd elölről az egészet és egyenlőre hagyd azt a Rocksmith-t.

Vegyél egy Muszty-Dobay féle "Gitáriskola" cimű könyvet.Ha azon átrágod magad néhány hónapa alatt,akkor kezdj neki annak amit most gyakorolsz....

2016. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudod megkerülni a gitártanárt: ez a legjobb döntés, amit meghozhatsz ez ügyben.


Biztosan van a közeledben is, max nincs hirdetve, gitárosokból dunát lehetne rekeszteni, és mindenki tanult valahol.

2017. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Waff ***** válasza:

"gitárosokból dunát lehetne rekeszteni" Ez nagyon igaz...VISZONT!!!! JÓ gitárosból nagyon kevés van! Még kevesebb az aki jó gitáros és át is tudja adni a tudását...egy dolog jó gitárosnak lenni, másik dolog hogy át tudod-e adni a tudásod....?


Ne keverjük a jó gitárosokat, azokkal akik próbálkoznak, gitározgatnak...mert utóbbiból tényleg sok van, előbbiből nagyon nagyon kevés....

2017. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mojjo ***** válasza:
Szerintem egyébként má'mindegy a kérdezőnek, tekintve, hogy 16 hónapja írta ki a kérsést...
2017. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Waff ***** válasza:
Nem csak a kérdező okulhat a válaszokból :)
2017. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!