Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kovács Ákos mitől ilyen nagy...

Kovács Ákos mitől ilyen nagy szám?

Figyelt kérdés
Régen, mikor így nem nagyon volt fogalmam róla, azt hittem hogy az egész egy ilyen Alvin és a Mókusokhoz hasonló garázsproject. Aztán szembesültem vele hogy micsoda hatalmas rajongótábora van. Miért istenitenek egy ennyire középszerű pártkiskedvenc zenészt?
2015. dec. 16. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Az, hogy párt-kedvenc egy dolog, semmi köze a művészi értékéhez. ( Legfeljebb az emberihez.)

Amikor a B.B.-vel indultak, sikeresen lovagolták meg a Depeche Mode-hullámot.

Aztán jókor és jól váltott szólókarrierre. Jól és igényes zenészeket válogat maga köré, tisztában van a hangbeli és énektudás-béli képességeivel, nem vállalja az énekben túl magát, mint pld. Zámbó Krisztián. A számai könnyen emészthetőek, a szöveg sokaknak tűnhet "kifinomultnak", bár szerintem modoros és sok benne az önismétlés.

Az élő fellépésit nem viszi túlzásba, így nehéz megunni. A fellépéseket nagyon profin, grammra kiszámolva tervezi meg. Szerintem inkább a jó üzleti érzékének semmint a művészi nagyságának köszönheti a sikereit.

2015. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Miért istenitenek egy ennyire középszerű pártkiskedvenc zenészt?"


Én nem istenítem! Ha más igen, akkor az az ő dolga.

Én szeretem hallgatni a dalait. Csupán az állítja azt, hogy középszerű előadó aki hallássérült vagy ízlésficamban szenved.

2016. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálam az ízlésficam az az ő hallgatóságában nyilvánul meg. Depeche mode koppintás zeneileg, szövegvilága meg valami zavaros érthetetlen mitológiai szintre emelt öntömjénezés. Ha valahol kezdődik az ízléstelenség az szerintem nála van.
2016. jan. 16. 17:52
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

"Depeche mode koppintás zeneileg, szövegvilága meg valami zavaros érthetetlen mitológiai szintre emelt öntömjénezés."


Miért lenne Depeche mode koppintás? Melyik daljának van a Depeche mode-tól lopott vagy átdolgozott alapja? A hangzása némileg hasonló, de ettől még nem kell koppintásnak nevezni. Ezzel a felfogással akkor letámadhatjuk bármelyik sikeres hazai vagy külföldi előadó zenei hangzását.


A szövegvilág pedig nem érthetetlen. Csupán azoknak az, akik nem tudnak a mélyére látni. Ákos lírai illetve költői szöveget ír. Ebben rejlik az, ami megfog!

Egy példát had idézzek az "Érintő" című dalából:

"Akad aki érti mit jelent, hogy húr csak megfeszűlve zeng!"


Csak mellékesen tenném még azt hozzá, hogy Ákos keresztény amit nem ver nagy dobra, de a dalaiban sokszor érzékelteti.

2016. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Már a bonanzás korszakban is megmondta az igazságot!


"Nyugati a zene, de keletre tart

És nem állja útját se tenger, se part

Persze nem biztos, hogy jót tesz neked,

Ha kiszolgálják az izlésedet"


Egyszerre dzsungel

"Egyszerre sivatag

A múltad beszédes

A jövôd hallgatag

Egyszerre sivatag

Egyszerre dzsungel

Jövôd még nincsen

A múltad már nem kell"


Ezzel eléggé jól jellemzi a mai zenéket!

2016. ápr. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Közgazdász.

Biztos tudja a hivatásából adódóan, hogyan kell eladni magát.

2019. febr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Ízlésről kb olyan felesleges vitázni mint macskát írni tanítani. Neked ez tetszik másnak az stb. Véleményed lehet de nem kell ráerőltetni ezt másra. Ha neki tetszik tetszen de ezért nem kell leszólni a másikat.
2020. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!