Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem találok olyan...

Miért nem találok olyan zenéket amikben annyi "energia" és eredetiség van mint amik a 80-as 90-es évek pop-rock műfajában felfedezhetők?

Figyelt kérdés
2015. nov. 19. 11:54
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem a mai zenék közül.
2015. nov. 19. 11:54
 2/7 anonim válasza:

Ezek nem olyan régiek:


[link]


[link]


Mitch Murder - 80as évekre specializálódva, ének nélkül.


[link]


Bár kevesen űzik a műfajt, szerintem ideje lenne visszatérni hozzá.

2015. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A mai zenében is vannak eredeti alakok, de őket ne a rádióban keresd.

Az 50-es évektől a 80-as évek végéig olyan szerencsésen álltak együtt a dolgok, hogy robbanásszerűen fejlődött az elektronika (majd a digitális technika), és volt mi ellen lázadni, ráadásul egy új és mindent elsőprő műfaj is megszületett majd virágzott, ezért a zenekarok egyszerű és újszerű formában tudták az (egyébként nem kimondottan bonyolult) gondolataikat és érzéseiket közvetíteni.

A 90-es években aztán kereskedelmi téren történt nagy előrelépés. A zenekarok nem természetes úton futottak be, hanem felépítették őket, a zene szerzése és a játszása elvált egymástól, így tömegével lehetett termelni a lemezeket, kérészéletű együtteseket, és az egyik hiteltelenebb volt, mint a másik. Megjelentek az üvegházban termesztett lány- és fiúbandák, megkapták a szöveget, a kottát, felénekelték és függöny le, lehet a kasszához fáradni. És mivel így sokkal könnyebb bevételt termelni a zeneiparban, mint eredeti de öntörvényű előadók fáradságos felkutatásával, ez lett a bevett módszer, és még mindig az a mai napig is, még akkor is ha a letöltés elterjedése ezen lazít valamennyire. De vedd észre, hogy ez parasztvakítás. (És az igazi eredetiség a 90-es évekre is kiveszett már a mainstream médiából.)

Nagyjából ezért. ha nincs eredetiség, akkor meg az energia megnyilvánulását is hiába keresed.

2015. nov. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen stílusban szeretnél?
2015. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Amiket az utolsó ír azokra nem is gondoltam..de logikusnak hat. Én csak azt vettem észre hogy egyik mai szám sem(vagy csak nagyon kevés) nyújt olyan élvezet mint a régiek.


Azok az együttesek írták a legjobb és legeredetibb számokat amik a semmiből emelkedtek ki és pusztán csak élvezték hogy zenét írhattak és énekelhettek. Ezekben az esetekben talán saját maguk írták és énekelték.


Madonna

Tina Turner

Boni Tyler

Bryan Adams

Bon Jovi

Roxette

Robie Williams (Let me entartain you)

Phil Collins

Queen

Scorpions

Cindy Lauper

Gun n Roses

Michael Jackson

Donna Lewis

John Farnham

Fine Young Cannibals

Baltimora

Quiet Riot

Linkin Park


Ezeknek az előadóknak sem szeretem minden számát, mert vannak olyanok amik kicsit töltelék hatásúek és nem is emlékszik rá az ember, de ugyanakkor vannak olyanok amik annyira egyediek és mesterien már-már tökéletesek és refrén is annyira egyedi hogy nem tudom elfelejteni őket és a mostani zenék között kb egy ilyen szintűt sem találok..mindenhol csak ez a növesztett tucatzene megy. Rádióban néha még a juventuson szoktak normális zenék lenni. De mondjuk attól már rosszul vagyok és nem is értem miért kell hogy pl class fm-en (napi 1 jó szám kivételével ami kb kimerül a Roxette-The Look-ban) csak töltelék moslék megy, szóval visszatérve azt nem értem hogy Pl egy Ilyen Víí áár víí ár vííí ár víí ár számnál minek kell bemondania előtte hogy "Sziasztok Bogi vagyok és ez az új számom a ....." ha jó lenne és egyedi és értékes akkor mindenki tudja kinek a száma..így meg annyira lehangoló, persze nyilván az jó hogy elmondják hogy pl a következő fél órában miket hallgathatunk de mikor volt őszintén divat hogy az ELŐADÓ köszönget meg mondja hogy ez melyik száma éppen..Ilyenről még soha nem halottam és olyan ünneprontó lehangoló mintha a szart szép díszes papírba csomagolnák és mindenki vigyorogva majszolgatná.


Meg pl egy ilyen szlogen is nekem kicsit logikai bukfenc hogy "Csak a mai slágerek"... Miért olyan marha jó hogy csak a mai slágerek vannak műsoron? Olyan mintha nem is egy élvezeti forrás lenne hanem valami idióta termék ami éppen a legújabb és most ezt kell nyomni gyerekek mert sok paraszt nehogy már idejét múlt legyen, a zene átment egy ilyen divat marhaságba ami már tényleg nem arról szól hogy élvezzük és érezzük az energiát hanem kb annyi mintha el kéne dönteni hogy ma milyen cipőt veszek fel. És bármennyire is mondják én egyszerűen képtelen vagyok elhinni hogy ezek az emberek "akik há csakamaslágerekethallgatjákmeazamenő" tényleg úgy érzékelik e azokat a számokat mint én vagy más hozzám hasonló ember, hogy tényleg libabőrösök lesznek vagy ne adj isten könnyeznek mint pl én egy Scorpions- Still Loving You-ra (most csak mondtam valamit). Én néha filmzenéket is hallgatok mert azok között is van olyan ami annyira megindító és egyszerűen élvezet hallgatni. Sok olyan is van ami nem feltétlenül pörgős vagy valami hanem csak csendben hallgatom a fejhallgatón és repül az idő. Mit tudom én egy Jurrassic Park theme song vagy a Transformers zenéje, de végtelen listát írhatnék vagy akár komoly zene is lehet.

Olyan hallgatok ami energiát ad. Lesznek még valami olyan együttesek nagy számban amik tényleg eredetiek és minőséget alkotnak vagy ez a 20-dik századdal véget ér?


A linkeket köszönöm meghallgatom őket mindenképpen.

2015. nov. 19. 22:08
 6/7 anonim válasza:
A zeneiparnak, ami a pénzt termeli magának, nem tehetséges művészekre van szüksége, hanem előadói bábokra. Megszabják, hogy mit hallgassunk, cenzúráznak. Ha pedig feltűnik valahol egy tehetség, aki nem osztja a pénzügyi nézeteiket, azt pofátlanul elnyomják. Egyébként ez nem csak a zeneiparra igaz, hanem úgy általában minden szakmára. Az emberek frusztráltak, a zenészek még inkább. A 80as évek hangulatát nem a zeneipar fogja visszahozni, hanem a csináld magad forradalom.
2015. nov. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5SOS
2016. márc. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!