Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 61 vagy 76 billentyűs digitáli...

A7xfoREVer kérdése:

61 vagy 76 billentyűs digitális zongora?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodok már napok óta... még új vagyok a zongora világában, de szeretnék megtanulni játszani rajta.Gitározással kezdtem, és úgy érzem szeretném tovább bővíteni ezt a tudásom. A probléma abból fakad, hogy nem akarok nagyon drágán venni, mivel most kezdeném el... de mivan ha megszeretnék tanulni előbb utóbb egy komolyabb számot pl:. https://www.youtube.com/watch?v=9vkZO3MAfak

itt elmehetek azzal a 61 billentyűssel a pokolba ? Vagy hogy van ez ? Valami hozzáértő segítsen kérlek !!! Előre is köszönöm a válaszokat !



2015. nov. 9. 00:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Helló!


Ezek között 1 oktáv különbséég van. Midi billentyűt szeretnél, vagy szintetizátort, az sem mindegy. Midi billentyűvel talán még olcsóbbra jössz is ki, csak ahhoz kell egy PC és valamilyen zeneszerkesztő program, de abból leeht bőven választani. Egy 3 oktávos zongorán is el lehet játszani elég sok mindent, egy példa rá:


https://www.youtube.com/watch?v=fIHcmVIdKx0


8 oktávos egy teljes zongorának felel meg itt el tudod játszani kotta szerint amit szeretnél, ha csak 7, vagy oktávod van, akkor 1 oktávvla feljebb kezded a bal kezest, és egy oktávval lejjebb a jobb kezeset játszani. Kezdésnek véleményem szerint elég 4 oktáv, ha olcsón szeretnél kijönni belőle, és ezt még mindíg le tudod cserélni későbbiekben, ha tényleg megtetszik, és már annyira belejössz, hogy le tudsz fogni egy oktáv különbséget bal kézzel.

2015. nov. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
[link] Ezt terveztem megvenni :) írtózom a szintetizatoroktol :)
2015. nov. 9. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!