Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen hasonló extrém metál...

Milyen hasonló extrém metál albumok vannak?

Figyelt kérdés

Olyan death, black és egyéb szélsőségesebb stílusú albumokra gondolok, amin klasszikus zenészek, ill. operaénekesek működnek közre és nem csak áthangszerelik egy koncert alkalmából, mint a Metallica - S&M vagy a Satyricon - Live at the opera albumok.


Én kettőt ismerek:

Flashgod Apocalypse - Labyrinth https://www.youtube.com/watch?v=W_WLbjFmNxY

Septicflesh - The Great Mass

https://www.youtube.com/watch?v=Tc64r_LuMbQ


Aki a Nightwish-re gondolt, az kiesett :)



2015. nov. 6. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ex Deo

Behemoth

Hypocrisy

Inactive Messiah

Nightfall

Bloodbath

Swallow The Sun

Hollenthon

Hour Of penace

Novembers Doom,

AmorphisBe'lakor

Eternal Tears of Sorrow


Nem tudom mindegyik pont olyan-e mint amire gondoltál.

2015. nov. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jó zenéket soroltál, némelyiket ismerem és hallgatom is, de nem ilyenekre gondoltam, csak sz@rul fogalmaztam meg a kérdést.

Tehát olyan metál albumokra lennék kiváncsi, amiken nagy hangsúlyt kapnak klasszikus zenészek, főleg nagyzenekar. Nem csak egy-két vendég csellista szerepel vagy ilyen Dimmu Borgir-szerű "mulatós black metal" :)Azokhoz hasonló albumok, amiket linkeltem. Nem hiszem, hogy van ilyen zenekar, akinek majdnem az összes száma ilyen, mert elég költséges lehet egy ilyen album felvétele...

2015. nov. 7. 07:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha extrém metálokra gondolsz, ilyen kombinációban, akkor lehet, hogy bejönne neked a szimfónikus black-metal stílus - keress rá pl wikipedia -n.


De ha nem extrémekre is kíváncsi vagy, akkor pl egyes Therion albumok szimfónikus metal.


Ha rock-ra is nyitott vagy, akkor az első komlexebb

hard-rock / heavy metal zenekarok közül a korai, klsszikus korszakukból való Deep Purple konkrétan komponált nagyzenekarra művet, már 1969-ben:


[link]


[link]


[link]


Ebben a szimfónikus zene váltakozik olyan, 5-8 perces tételekkel, melyek lehet h érdekelnek téged, mert azon részekben egyidejűleg játszik a Purple és a nagyzenekar. Keményebb hard rock -ról van szó, bár az énekes zenei tétele kevésbé kemény rock zenei tétele.


Egy tipikus tétel belőle, ami hangszeres, rock zenekar + szimf zenekar kombó, 1969-ból tehát:

https://www.youtube.com/watch?v=zMYsiWIQuiI


E felvételen a 70. másodperctől lesz keményebb, de ekkor még csak a rock zenekar szól;

a szmfónikusok váltjék ekkor:

05'07''

jazz orgona (hammond) szóló innentól:

06'30''


MÁSIK TÉTELE:

Szimfónikusok + rockzenekar (gitárszóló) kombó innentől:

https://www.youtube.com/watch?v=jGuxfcHt268

3'20''-4'20''-ig.

valamint:

09'50''-10'30''


Akkoriban ez botrányosnak számított a komolyzenészek egy része felől.

A Purple az első kísérletezői voltak ennek a zenei megoldásnak.


______________


Frank Zappa volt még, aki elsők között művelte, ő avantgarde és kísérletező rock gitáros alapvetően, és szintén klasszikus rock zenész, de szimfónikus zenekarral ő is készített hanglemezt, 1969 / 1970 körül, mint a Purple, sőt, Zappa több ilyet is,de az nem kötne le téged talán, mert tisztán szimfonikusakat alkotott, amikot alkalmazta a nagyzenekart. Máskülönben avantgarde rock-ot játszott többségében Zappa.

2015. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bár, mondom, tudom, h te extrém metál + szimf kombót keresel, de hátha a világon az első ilyen problálkozás is érdekel téged,

hard-rock és szimf kombóval...

A link ajánlóm lényegét kiemelve tehát:


Az emíltett album MÁSIK TÉTELE:

Szimfónikusok + rockzenekar (gitárszóló) kombó innentől:

https://www.youtube.com/watch?v=jGuxfcHt268

3'20''-4'20''-ig.

valamint:

09'50''-10'30''

2015. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ismerem ezeket a Purple albumokat, van olyan is, mikor Dio is beszáll a Smoke on the Water-be... Meg Lord is eléggé klasszikus beállítottságú, vannak full komolyzenei albumai, erről is tudomásom van. Frank Zappát is hallgatok néha.


Bóklásztam egy kicsit a youtubeon, belehallgattam a Therion néhány számába, de nekem inkább ez musical-metálnak tűnt, bár elég sok albumuk van, elképzelhető, hogy van olyan, ami tetszene, majd ennek jobban utánanézek.

Ami most egyből bejött és korábban sehol nem hallottam róla az a Shade Empire zenekar, leginkább az utolsó két albuma

2015. nov. 9. 21:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Volt egy érzésem, h ismered a Purple -nek a klaasszikus zenéhez való kapcsolódását. :) Örülök.


Sajnos extrém metál téren csak a szimfónikus black metal jutott eszembe, bár abban pont nem vagyok tájékozott. De a blackmetal: extrém metál stílus, és hát szimfónikusokkal meg... Szóval az nem nyerő nálad? Csak logikai következtetés részemről ,hogy esetleg az bejön neked...

2015. nov. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Haggard
2015. nov. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!