Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudják a metálosok...

Hogy tudják a metálosok amegkülönböztetni a zenekarokat, számokat, a metálon belüli műfajokat?

Figyelt kérdés
Egy kivülállónak sokszor annyira egyformák a zenekarok is és a számok is..
2015. nov. 4. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyet se sokat hallok.Mintha külön állatfaj lennék.Ez is olyan mint minden más, minél többet hallgatja az ember őket annál könnyebb besorolni.Nincs erre valami bevett módszer.Bár szerintem elég könnyű őket elválasztani egymástól.


https://www.youtube.com/watch?v=qVxeLyPUnIo

https://www.youtube.com/watch?v=B_0UeFKP5qo

https://www.youtube.com/watch?v=8SzXXzZ40Sg

Ha ezek egyformák,tököm szúrom magamat :D

2015. nov. 5. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
mondjuk a középső linked egy rakás szar. sose tudtam megérteni hogy képesek ilyet hallgatni az emberek. Szeretem a metált is amúgy..de szerintem ez az egyik legigénytelenebb fajta.
2015. nov. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2015. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
jó, mondjuk nem tudom hogy juthatott az eszedbe metal hater videó, mikor hallgatok metált és nem nickelbacket hanem disturbed féléket. Viszont a középső siralmas. A szöveget meg alig hallod. So shame.:(((
2015. nov. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a kommenteket. visszatérve a kérdésre, én komolyan gondoltam.. ok, hogy tudsz linkelni egymástól különboző számokat, de álltalánosságban értettem a kérdést, sztem sokan , akik a metált nem ismeri behatóbban,ugy vannak vele, mint én..
2015. nov. 6. 21:07
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én többnyire úgy vagyok vele, hogy amilyen zenekarokat kedvelek, mindig utánanézek, hogy mégis milyen stílusban játszanak, bár az tény, hogy vannak olyan együttesek, amelyeket több stílusba is be lehet sorolni. Meg szerintem, aki nem felszínesen hallgatja ezeket a zenéket, és kicsit nyitottabb erre a metál témára, az láthatja, hogy rengeteg alstílusa van, pontosan azért, hogy mindenki megtalálhassa a számára megfelelőt. :)


Ha magamból indulok ki imádom a nu metált, alter metált, progresszív metált, heavy metált és a grunge-ot is (bár ez eléggé vitatott, sokan nem tartják metálnak, mégis egyes bandák hangzásában benne van).


Meg, ha mondjuk hallgatsz egy hörgős zenét, meg egy olyat, amelyben csak tiszta ének van, szerintem te is látod illetve hallod, hogy nyilván nem egy stílusba lehet besorolni a kettőt. :)

2015. nov. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De ez ugyanúgy igaz arra, aki metált hallgat, és nem tudja, mi a különbség a techno vagy a dubstep között.


Meg egy Bon Jovi és egy Metallica nem ugyanaz.

2015. nov. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
igen, kicsit túl általánositó a kérdés. én a hörgős és zúzós metálokra gondoltam, a legtöbb laikus ember talán erre asszociál a metál szóról. pár napja elkezdtem művelődni a témában, utánaolvasok a legismertebb zenekaroknak és bele-belehallgatok a legismertebb, legtöbb ember által kdvencnek titulált számaikba, illetve hogy melyik milyen alműfaj a metálom belül. de nagyon sokszor azon kapom magam, hogy fel se tudom már idézni később, hogy melyik melyik szám volt. A kérdés jobban hangzana úgy, hogy hogy tudják ezeket megkülönböztetni a mezei hallgatók. tegnap pl. belehallgattam csomó skandináv metálegyüttes pár számába és annyira összefolynak..
2015. nov. 7. 01:31
 9/9 anonim ***** válasza:

Miket hallgattál konkrétan?

Szerintem ha tetszene, akkor meg tudnád ezeket is különböztetni. Nyilván ha nem fog meg bennük egyáltalán semmi, akkor mindegyik ugyanolyannak tűnik.

2015. nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!