Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért van az, hogy, mikor...

Miért van az, hogy, mikor gyakorlom az éneklést, egyre rosszabb és rosszabb vagyok?

Figyelt kérdés

Autodidakta próbálom fejleszteni magamat, mert egy bandát szeretnénk haverokkal az egyetemen. A lényeg, hogy felveszem mit produkálok és ahogyan éneklek, először elfogadhatónak találom, hogy hmmm, jobb, mint gondoltam ( mert ugye "belülről" tökéletesen éneklek :D Aztán, éneklésről, éneklésere rosszabbakat produkálok a végére, már abbahagyom, annyira szörnyű.

Fejhangon nem nagyon tudok énekelni, mivel alapból mélyebb hangom van, plusz nehezen tudok váltani hangmagasságot "nincs átmenet".

Mit tudnék tenni, hogy ez a "minőségromlás" ne következzen be? 20-as éveimben járó fiatal férfi vagyok, már túl vagyok a mutáláson úgy 8 éve, mondjuk hozzátenném, hogy hajszálvékony hangom volt gyerekként, mint egy lánynak, aztán serdülőkoromban drasztikusan átalakult, nagyon sokat mélyült...



2015. okt. 18. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez minden zenésszel így van, hidd el.


Én 25 éve dolgozom session zenészként, rengeteget stúdióztam korábban. Csomószor előfordult, hogy reggel megérkezvén a felvételre, az először feljátszott take bizonyult a legjobbnak. Utána még kb. 3-4x feljátszottam a magam sávját, de végül egyikkel sem voltam megelégedve, és visszatértem az elsőhöz.


Amit tehetsz, az az, hogy fejleszted magad, tanulsz klasszikus, ismert technikákat. Kihozod magadból a maximumot technikai, ízlésbeli dolgokban, egyszóval tapasztalatot szerzel, és később egészen máshogy állsz majd a dolgokhoz.

2015. okt. 19. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Járj el énektanárhoz, az autoditaktaság sehova nem vezet énekesként, még jól el is cseszheted a hangod. Az énektanár megtanítja a technikákat, hogy hogyan kell helyesen énekelni. Olyan dolgokat észre tud venni és ki tud javítani, amiről nem is gondolnád, hogy hiba, amiket te észre sem veszel.
2015. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!