Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Valaki segítene? Bövebben lent!

Valaki segítene? Bövebben lent!

Figyelt kérdés
a gitáromon elszakadt az e1 húr és most cseréltem rá húrt, behangoltam de akkor sem úgy szól ahogy eddig . Pedig a hangoló is azt mutatta , hogy jól van . Talán kell neki egy kis idö ?

2015. okt. 18. 16:46
1 2
 1/13 zsoli bácsi válasza:
Ugyanolyan márkájú és ugyanolyan vastagságú húrt tettél rá?
2015. okt. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 veterán vas ***** válasza:
0%

Mondhatnám, hogy he-he de inkább azt mondom jaj-jaj.

Minek zenél az olyan, akinek még annyi hallása sincs, hogy egy húros hangszert behangoljon?

Bizonyára kényelmes és praktikus kis kütyü, de...... :(

2015. okt. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Minek zenél az olyan, akinek még annyi hallása sincs, hogy egy húros hangszert behangoljon?"


1: Mondjuk mert nem ez fogja meghatározni, hogy jó-e a technikád? És hogy milyen jól tudod átadni az adott hangulatot a szólódon keresztül?

2: Aki kezdő a zenélésben, az nem fogja tudni egyből hallásból behangolni.

3: Mert sokkal pontosabban mutatja, mint amilyen pontos a hallásod.


Istenem, az ilyen túlkompenzáló "sznobnak akarok tűnni de amúgy egy retkes kis sz* r proli vagyok" emberek minek böfögik ide a hülyeségeiket?

2015. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Na de hogy írjak valami érdemi, hasznos dolgot is. Kérdező! Csak az e1 húrt cserélted ki, vagy az összeset? Csak mert ha az egyik elszakad, akkor valószínűleg a többi is el van kopva, ezért érdemes mindig egy készletet venni. A másik dolog pedig, ugyanolyan márkájú, és vastagságú húrt tettél rá? Ha vékonyabb a húr akkor a hangja is "vékonyabb" lesz, vastagabb húroknak pedig "öblösebb" hangjuk van, és márkánként is eltérőek a hangzások. Esetleg még az oktáv mászhatott el, bár annak nem lenne szabad.
2015. okt. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 veterán vas ***** válasza:

Kedves szépen fogalmazó #3!

Tanultam hangszeren zenét, és innen származnak az emlékeim. 7éves korban az első órákon meg kellett ismerni a hangszer részeit, felépítését és kezelését. Aki nem tudta megfelelően behangolni a saját hangszerét, arra nem volt kíváncsi a tanár. Az volt a válasz, nem tudom értékelni, mert hamis. Nem számított hogy a hangolás rossz, a vagy az adott hang lefogása.

Azt pedig egyáltalán nem értem, hogy a hangolásnak mi köze az általad említett sznobizmushoz? Jah, és nem böfögtem hanem a véleményemet írtam le. ;)

2015. okt. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát elég szomorú hogy átvetted ezt az értelmetlen formai hülyeséget. Viszont azzal egyet értek, hogy nem lehet úgy értékelni valakit, ha hamisan szól a hangszere. De hidd el, én is régóta tanulok zenét, a zenei hallás nem fog egyik pillanatról a másikra kialakulni, ahhoz idő kell és rengeteg gyakorlás, egy kezdőnek nem fog menni egyből hogy hallás alapján hangolja a gitárt, erre lett kitalálva a hangológép, és mint írtam, tapasztaltabb zenészek is használják, mert sokkal pontosabb, mint a hallás (általában).


És akkor ilyen írsz, hogy minek zenél az ilyen? Csak mert kezdőként nem tudja hallásból behangolni a gitárját? Nincs annyi "k* rvanyád", amivel le lehetne írni mennyire felidegesít ez a sznob, formai hülyeség. Ha nem érted az összefüggést, arra már nem tudok mit írni, alapvető intelligencia. De gyerünk csak, vedd el a kérdező kedvét egy csodálatos dologtól, a gitározástól, hajrá, büszke lehetsz magadra! Idióta...

2015. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 veterán vas ***** válasza:

Miután olvastam a hozzászólásaidat, szembesültem azzal, hogy roppant meggyőzően érvelsz.

Sajnos a "retkes kis sz.r proli", aztán a "kur.a anyád", később pedig az "idióta" kifejezéseket, nem tudom és nem is akarom űberelni. Úgy döntöttem, feladom.

Te nyertél, gratulálok!

2015. okt. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Aki hallás után nem tud behangolni annak valóban időpocsékolás zenével foglalkoznia. A fentebbi okoska szerint amikor még nem voltak hangológépek akkor senki nem is zenélt vagy mi? Újabb példa hogy az agyhalál után is van élet.
2015. okt. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7#

Az anyázásban a T/2 általános alany, nem feltétlen rád értettem. De jó, igen, igazad van, elragad a hév, radikális természetű vagyok.


8#

Na ne mondd már, hogy mikor elkezdtél zenével foglalkozni (természetesen mindenféle zenei alapismeret nélkül, mert senki sem úgy születik hogy ezekkel tisztában van), akkor te egyből betudtad hangolni hallásból... Amúgy meg ki a fene mondta hogy régen nem zenéltek? Látsz te valahol ilyet? Mert én nem... Tanulj meg szöveget értelmezni, ha meg van a 8 általános, akkor ennek mennie kéne.

2015. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező: bizony, a készlettől külön feltett gitárhúr sajnos sokszor nem hangolható jól. Még ha ugyanolyan márkájú és méretű is, a régi húr már jobban kinyúlt, változott fizikailag, veszíthetett bizonyos frekvenciákból, szóval a legjobb lenne feltenni egy vadiúj készletet.

Többiek: Az összes komoly gitáros rackjében ott van egy hangoló. Tetszik vagy sem, a gép pontosabban mér, mint a többség füle. Gilmour, Satriani, Slash, Clapton... valamit azért csak tudnak, még ha géppel is hangolják a gitárjaikat.

2015. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!