Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha lemezt akarok kiadni,...

Ha lemezt akarok kiadni, akkor a dalokat köteles vagyok az Artisjusnál levédetni?

Figyelt kérdés
Bejelentettem az első dalomat az Artisjusnál,és azt ajánlják írjam alá a szerzői megbízást,de kissé bizalmatlan vagyok,és egyértelmű felvilágosítást sem kapok tőlük.Mennyi járulékot kapnak ha aláírom,és mennyit ha nem,egyáltalán köteles vagyok a dalok bejelentésére?Mi van az alapvető a szerzői jogokkal,melyek a mű keletkezésétől védik a szerző jogait?
2015. aug. 13. 13:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez mind benne kell lennie szerzői megbízásban. Menj el nyugodtan, olvasd el, ha tetszik amit írnak ott aláírod, ha nem akkor felállsz . megfordulsz, kifele nyomsz egy piruettet és távozol.
2015. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Heló!


A szerződést ovlasd át. Ha nem vagy biztos magadban, add oda olyannak, aki ért hozzá.

A szerzői jogokról itt is olvashatsz: [link]


Midnkét esetben neked kell utánanézned, és elovlasnod a szükséges iratokat - más nem fogja megtenni -, leglaábbis ha 100%-osan pontos képet akarsz kapni, és biztos akarsz lenni a dolgodban.

2015. aug. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!Igen hasznosnak találtam őket!

2015. aug. 14. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!