Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi/Van különbség a ritmus és...

Mi/Van különbség a ritmus és a basszusgitár között?

Figyelt kérdés
Csak mert olvastam, hogy valaki Ritmusgiározik. Valami együttesben. Miben más az mint a basszusgitár?
2008. szept. 4. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a ritmus gyakorlatilag a normál gitár.

más a hagolásuk. a basszusgitár mélyebb.


(az elektromos változatnál a basszusgitárnak jellemzően csak 4 húrja van, míg a ritmusnak 6.)

2008. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon sok különbség van. A basszusgitáron négy vastag húr van, és az akkord hangjait, különösen az alaphangját hangsúlyozza ki, és együttműködik az dobossal. Első megközelítésben egy nem túl bonyolult dallamot játszik jó mélyen, de aztán lehet azt is cifrázni rendesen.


Szerintem nincs külön olyan, hogy ritmusgitár. Itt arról van szó, hogy egy hat húros "normál" (tehát nem basszus-) gitárt egy zenekarban úgy használ az illető, hogy egy meghatározott ritmusra akkordokat, tehát több hangból álló harmóniákat penget, miközben egy másik gitáros szólózik.


Ha igazán telt hangzást akarunk elérni, akkor kell egy basszusgitáros, egy "sima" gitáros, aki akkordozik - ő a ritmusgitáros - és egy szólógitáros.

2008. szept. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Tényleg nagyon...
2008. szept. 4. 18:39
 4/6 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.

Következik egy kis szemléltetés! :)

http://www.youtube.com/watch?v=scujzA7xi3A&feature=related

A basszusgitár helyett itt bőgő van, de a zenekarban ugyanazt a szerepet tölti be. Ebben a számban az első 1 percben főleg a szólót és a basszust hallod, kb. 1 percnél pedig belép a ritmusgitár, és szépen adja az akkordokat ritmusra.


Persze nem feltétlen kell gitárral játszani ezeket. pl. ha megnézed ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=Gghq6pvtQHY

A dallamot szaxofon játssza, az akkordokat pedig a zongora. A 2. percben a bőgő szólózik, illetve hallod, hogy a szóló nélkül a dob+basszus+zongora összeállítás hogyan hangzik.

Nem mindenkinek tetszik az ilyen zene, de én ezeket szeretem. :)

2008. szept. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem, de engem kifejezetten a gitár érdekelne, mer rockegyüttesbe szeretnék majd belépni. És 5 éve szaxofonozok is, bár nem tenoron, alton...
2008. szept. 5. 12:51
 6/6 anonim válasza:
rengeteg. a ritmusgitár egy normál szólógitár tulajdonképpen hat húrral és sokkal magasabb. te tudod mi az a basszusgitár ?!
2010. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!