Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitárhúrt vegyek, ha...

Milyen gitárhúrt vegyek, ha többféle hangolásban is akarom használni?

Figyelt kérdés
Standardtól a Drop C-ig. Az Ernie Ball 11-48-es jó lenne a célra?

2015. jún. 16. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem Drop C-re biztos nem lesz elég, de ilyen nagy tartományban meglepne, ha lenne univerzálisan jó húr.

Mondjuk nem vagyok egy nagy Drop-lehangoló, szóval lehet, hogy rosszul tudom.

2015. jún. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én standard, standard D és Drop C hangolásban szoktam lenni, de próbáltam már több Dropot is. Nagyon jó választás a húr, amit írtál! Szinte mindent próbáltam már, azt tudom ajánlani, hogy bármilyen Ernie Ballt vagy Dáridót rárakhatsz, csak 11-es legyen! :)
2015. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jó ez a gitárnak, ha állandóan hangolgatod Drop C-től Standardig... nyakat, illetve oktávot nem árt utána állítgatni (bár ha jó minőségű, akkor a nyakat nem biztos, hogy kell). Egyébként a húr választása jó, de szerintem nagyon feszes lenne standardben... ha nem akarod, hogy feszes legyen, standarban, akkor kell állítani, de ha állítod, akkor meg Drop C-ben lesz túl laza...
2015. jún. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A 3. tanácsát érdemes végiggondolni! Én 3 gitáron bonyolítom le ezeket a hangolásokat, ha csak egy gitárod van, nem a legcélszerűbb mindig "tekergetni".
2015. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!