Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan csináljak jó zenét Fl...

Hogyan csináljak jó zenét Fl Studioval?

Figyelt kérdés

2015. máj. 27. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Leginkább sehogy.

Ha nem megy, nem kell erőltetni.

2015. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Badattitude válasza:
100%
Nem tudom, hogy van-e zenei ismereted. Kotta olvasás-írás, ilyesmi. Ha nincs, nagy segítség az internet, szabadon hozzáférhetsz gyorstalpaló billentyűs, húros hangszer oktató anyaghoz. Gyakorolni, gyakorolni, gykorolni! Ne más után menj, hanem a saját világod után. Ha neked van kedvenc zenei stílusod, akkor abba merülj bele. Próbáld a kedvenc előadóid zenéit játszani, kiszínezve a saját világoddal: így alakul ki a sajít stílusod. Ez egy zene komponáló program, nem egy szimpla DJ program, ahol megnyomsz 3 gombot és magától zakatol...Végy egy midi klaviatúrát. Jó segítség, és gyorsabban jutsz el az első sikerélményhez. És amúgy is, mire egy 5 perces szám több ezer hangjegyét egyenként beírod..Picheled..Modolod...Hm...Fontos, hogy próbáld ki a program funkcióit, mi mire való. Nagy az erőforrása. Nem kell több ezer wattos hangtechnika, inkább kisebb, de jobb hangminőségű. A fejhalgatót feletsd el, mert átver téged. Ami jó lesz a fejhallgatóval, az túlvezérelt, vagy silány, vértelen , fals lesz a hangfalakkal. Komponálásnál, használhatod, de mellőzd, ha lehet ! Sokan töltenek le midi hangfájlokat. Kicsit tupíroznak rajta, és...Ennyi. Ez a kezdeti időszakban jó dolog. Kapsz némi képet a dolgokról, a programról. De nem szabad leragadni ezeknél, mert sosem lesz stílusod. Ha gyenge a géped, akkor íme egy trükk : Ha kész vagy egy hangszer kottájával, akkor elmented waw fájlba. Érdemes egy önnáló mappába, hangszer megnevezéssel. Például : A Pilch bass hangzással készítesz egy basszus kiséretet. A szám címe "AKármi" lesz. Akkor készítesz egy Akármi nevű mappát és abba elmented Waw formátumba a basszus kiséretet " basszus " . Szépen sorban a többi vel is így teszel. A fő dallammal, vokállal, ütősökkel..stb. Majd ugyan ebbe a projektbe visszatöltöd a kimentett waw fájlokat, és azokat csatolod a keverőhöz. A waw hangfájlokat könyebben lejátsza a gyengébb gép, mivel ksiebb erőforrást igényel, mint egy szintetizátor plugin. Így egyben hallgathatod vissza a programban a projektedet és szűrheted ki a hibákat, állíthatsz a keverőn és mentheted el a kész munkádat, de nem mp3-ban, hanem waw formátumban. Az mp3 a zenei hangzás orvgyilkosa.Annyi mindent tudnék még mondani, de sajnálom...Ezt neked kell megtapasztalnod. Én 2006 óta használom. Magamtól kellett nekem is rájönnöm, hogyan is lehet igazán kihasználni ezt a programot. Ha segítség kell, szólj bátran : segítek.
2015. jún. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy nap elhatároztam, hogy letöltöm az FL-t, és azzal fogok foglalkozni, mivel nagyon közel áll hozzám a zene. Mivel én HipHop és Trap zenét "csinálok", állítólag van az FLnél jobb program is erre a célra. De amikor letöltöttem, nagyon megtetszett. Nekem nincs launchpad-em,semmim,csak billentyüzeten zongorázok (amit magamtól tanultam (mármint zongorázni rendes zongorán)). Ha akarat és angol tudás van, szeritnem nincs akadálya. Szívesen segítek neten keresztül.


Tutorialt (ha jól emlékszem) nem sokat néztem, csak próbálgattam minden funkciót. Esetleg keress rá YTn erre: Kánesz FL Studio tutorial. Ő magyarul magyarázza el az elektronikus zene alapjait, (bár néhány bakival), de kezdésnek ez is bonyolult lesz neked :) Azért próbáld meg pontosan azt csinálni,mint ő. Lehet benne összerakni egy zenét, ha van ihlet (vagy legalábbis alapot). Aztán jöhetnek a profibb részek.


Ui. én 7edig éve járok zenébe, de gitárra. Tehát tudom az alapokat, és zongorázni magamtól tanultam. Az FLhez nem kell nagy zongoratudás :) ha gondolod,ebben is segítek.


Esetleg keress rá YT-n: DOMYNO BEATZ - FLYING B#TCH. Ez az első zeném, előtte csak részleteket csináltam azzal a céllal, hogy megtanuljam használni a progit. Ha tetszik, nyomj egy likeot.Szia!

Én egy nap elhatároztam, hogy letöltöm az FL-t, és azzal fogok foglalkozni, mivel nagyon közel áll hozzám a zene. Mivel én HipHop és Trap zenét "csinálok", állítólag van az FLnél jobb program is erre a célra. De amikor letöltöttem, nagyon megtetszett. Nekem nincs launchpad-em,semmim,csak billentyüzeten zongorázok (amit magamtól tanultam (mármint zongorázni rendes zongorán)). Ha akarat és angol tudás van, szeritnem nincs akadálya. Szívesen segítek neten keresztül.


Tutorialt (ha jól emlékszem) nem sokat néztem, csak próbálgattam minden funkciót. Esetleg keress rá YTn erre: Kánesz FL Studio tutorial. Ő magyarul magyarázza el az elektronikus zene alapjait, (bár néhány bakival), de kezdésnek ez is bonyolult lesz neked :) Azért próbáld meg pontosan azt csinálni,mint ő. Lehet benne összerakni egy zenét, ha van ihlet (vagy legalábbis alapot). Aztán jöhetnek a profibb részek.


Ui. én 7edig éve járok zenébe, de gitárra. Tehát tudom az alapokat, és zongorázni magamtól tanultam. Az FLhez nem kell nagy zongoratudás :) ha gondolod,ebben is segítek.


Esetleg keress rá YT-n: DOMYNO BEATZ - FLYING B#TCH. Ez az első zeném, előtte csak részleteket csináltam azzal a céllal, hogy megtanuljam használni a progit. Ha tetszik, nyomj egy likeot.

2015. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dominik Wonder

Te Hírdeted magad? Vagy csak a marketing miatt másoltad be újból?

2017. febr. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tanulj és gyakorolj sokat, tölts le ingyenes hangmintákat, hogy tudj mivel.
2020. máj. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!