Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy játsszák el élőben...

Hogy játsszák el élőben koncerten a fúvós hangszereket, ha nincs a bandában olyan, aki azokon tud játszani?

Figyelt kérdés
Van egy együttes, aminek az új CD-jén lévő összes számban van egy pár fúvós hangszer (trombita, kürt, szaxofon stb.), de az együttesben csak énekes, gitáros, basszusgitáros, dobos és szintetizátoros van. Akkor ezt hogy oldják meg egy élő koncerten? Ők mindig élőben adják a zenét, nem felvételről. Az énekes is egyenesen rosszul van a playbacktől. De akkor kihagyják belőle a fúvósokat koncerten (aminek elég nagy szerepe van azért)? Vagy szintetizátoron játsszák? Vagy mi? Ja és nincsenek vendégzenészeik sem, mindig csak ez az 5 ember van.
2015. máj. 14. 16:02
 1/4 anonim válasza:
ezekszerint nem élőbe adják,hanem van egy alap
2015. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Kihagyják

2. Vendégzenész

3. Vendégzenész a háttérben.

4. Szintetizátor (elvégre erre lett kitalálva)

5. Alapra játszanak

2015. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

[link]

Itt egy kis példa, most ének nélkül csak egy részlet, hogy mégse az egészet tegyem fel, mert még meg se jelent..:D A lényeg, hogy szerintem ahol ekkora szerepe van a fúvósoknak, nem hagyják ki. Legalábbis én nem tudom elképzelni.. Viszont az, amit biztosan tudok róluk, hogy élőben adják, alap nélkül. És nem jön vendégzenész. Akkor így marad a szintetizátor... de azzal is lehet valósághűen játszani pl. a trombitát?Illetve egyszerre a fúvóst meg az alap szintetizátort (zongorahangszerűt)?

2015. máj. 14. 16:46
 4/4 A kérdező kommentje:
Előbb-utóbb úgyis meglátom meg majd megkérdezem tőlük, csak azt még ki kell várni.. addig meg kíváncsi vagyok:D
2015. máj. 14. 16:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!