Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zenészek lenne egy kérdésem?...

Zenészek lenne egy kérdésem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket a legkönnyebb megtanulni: basszus gitározni, dobolni vagy gitározni?

2015. ápr. 2. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

jól egyiket se.


egyébként egy hangszeren játszani nem olyan dolog, hogy vannak emberek, akik tudnak rajta játszani, és vannak, akik nem. aki hangszert vesz a kezébe, az onnantól kezdve elindul egy úton, melynek vannak állomásai, úgyhogy a kérdés csak az, hogy a hangszeres mennyire igényes, és milyen SZÍNVONALON akar megtanulni a hangszerén.


ahhoz, hogy tábortűz mellett csajozhass a gitároddal, elég két hónap gyakorlás is. ellenben ha komoly művész akarsz lenni, egy élet is kevés.

2015. ápr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A dobolás a legnehezebb, nagyon sok gyakorlás kell, hogy egy egyszerűbb kíséretet is feelingesen, jó lüktetéssel és pontosan lejátssz.
2015. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Hányszor kell még elmondan, hogy nincs olyan hogy legnehezebb?!?! A legnagyobb ökörség, amikor az ilyen okosok megírják hogy az x a legnehezebb.. NEM! minden hangszer nehéz a maga nemében, és nem összehasonlítandó egy dob egy gitárra. Neked a dob a nehéz, valakinek meg az a legkönnyebb... ennyi!
2015. ápr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem gitár>dob>basszus


És szerintem fontos hogy tisztázzuk milyen stílusokról beszélünk, hiszen bár egy jó zenész több stílusban is tud alkotni, mindenkinek van preferenciája.. tehát pl ha rock/metál zenéről beszélünk, ott a gitár a legdominánsabb, míg a basszus inkább csak egy stabil alapot biztosít. Viszont vannak stílusok amikorben a gitár inkább csak kiséret és a basszuson játszák az érdekesebb dolgokat. Ugyanúgy a dobbal is, pl egy death metál bandában sokkal agresszívabb, gyorsabb, mint egy AC/DC számban..


Szóval igazából biztosat soha nem lehet mondani, hogy na most ezen a hangszeren a legnehezebb/legkönnyebb megtanulni... meg amúgy is az emberek általában azt mondják a legnehezebbnek ami a fő hangszerük... egy dobos mindig a dobot fogja a nehezebbnek mondani, egy gitáros meg a gitár..


Én mégis azért raktam a gitár a dob fölé, mivel az én személyes tapasztalataimból az jött le... sok dobost ismerek, és egyik se tud gitározni, többen elkezdték de hamar feladták.. míg a gitárosok közül mindig van legalább vmi alap ismeret, hogy 1-2 egyszerű számot eltudnak dobolni. A másik ok pedig az, hogy a metál zenében, a gitáros az akitől elvárják hogy nyomasson valami durva szólót, tehát rajta van a legnagyobb figyelem... ami egyrészt nyilván jó, másrészt viszont a nyomás is nagyobb..

2015. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves Előző!Én ismerek olyan dobost,akinek nem volt nehéz megtanulnia basszusgitáron játszani,ahogy teszi is a "Rock the Casbah" nevű dalban a The Clash punk rock banda dobosa,Topper Headon.Míg ellenben a csapat gitárosa,Mick Jones tud dobolni és basszuson is játszani,de a basszista Paul Simonon már csak a saját hangszerén,mert igazából festőművész.Na erre varrjál gombot! :) Szerintem majdnem ugyanolyan nehéz mind.A basszus kicsit könnyebben elsajátítható,Simononnak is egész gyorsan sikerült,hogy legyen basszista is a csapatukban és milyen remekül játszott.Üdv,Clash Fan ;)
2015. okt. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!