Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha 10 zenével kéne bemutatnod...

Ha 10 zenével kéne bemutatnod a könnyű zene történetét, melyik 10 lenne az?

Figyelt kérdés

Leegyszerűsíthetjük rockra / popra /stb. is, kevésbé vállalkozó kedvűeknek.


Szóval ha jönne egy UFÓ, akinek bármilyen komment nélkül be kéne mutatnod a könnyű zene történetét / rock zene történetét, és csak 10 videót mutathatnál (főleg olyanokat, amikhez van videó is, de egy-két másmilyen is jó), miket tennél be? Kezdjük minimum az '50-es évektől.


2015. ápr. 1. 18:47
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja, és 2 kiegészítés, amit szeretnék hangsúlyozni:


1., NEM az a kérdés, hogy te kiket szeretsz, szóval olyan is szükségszerűen lesz a listán, amit nem kedvelsz.


2., NEM kell, hogy egy adott stílusból vagy egy adott előadótól azt a zenét tedd be, ami valóban a legnépszerűbb volt a korszakban. elég, ha jellemzi.

2015. ápr. 1. 18:51
 2/8 anonim ***** válasza:

A könnyűzenét szerintem lehetetlen lenne ennyi dalban bemutatni, ha kiemeljük a rock-ot, akkor:


Külföldi:

1.The Beatles - I wanna hold your hand

2.Led Zeppelin - Whole lotta love

3.Rancid - Time bomb

4.Jethro Tull - Aqualung

5.Queen - Princes of the universe

6.Pink Floyd - Another brick in the wall

7.Nirvana - Lithium

8.Red Hot Chili Peppers - Under the bridge

9.Limp Bizkit - My way

10.Linkin Park - Somewhere I belong


Magyar:

1.Illés - Amikor én még kissrác voltam

2.Omega - Petróleum lámpa

3.LGT - Embertelen dal

4.Hobo Blues Band - Operett

5.Fonográf - Szombat esti lány

6.Sziámi - Apokalipszis itt és most

7.Kispál és a Borz - Húsrágó hídverő

8.Tankcsapda - Törölköző teniszütőkkel

9.Óriás - Véletlen volt

10.Intim Torna Illegál - Hiába nézel a szemembe


Kizárólag tetszés alapján válogatva.

2015. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2015. ápr. 1. 21:28
 4/8 anonim ***** válasza:

elég nagy balgaság az ötvenes évektől kezdeni, a mai könnyűzene az 1890-es években kezdett kialakulni, egy időben az amerikai zeneműkiadók megjelenésével (lásd még: Tin Pan Alley).

úgyhogy én nem az ötvenes évektől fogom kezdeni, már csak azért sem, mert szerintem az első ötven év sokkal fontosabb... meg is indoklom:


1. Offenbach - Kánkán -> a maga korában, Wagner idejében Offenbach jelentette a népi zenét. persze már ekkor sem volt ez új keletű, hiszen Mozart Varázsfuvolája is népopera volt, de ez a Kánkán igazán emblematikus.

2. Scott Joplin - Maple Leaf Rag -> a ragtime az egyik legfontosabb, és egyben az egyik első lépés a mai modern könnyűzene kialakulásában.

3. Irving Berlin - Alexander's Ragtime Band -> ez a dal jellemzi leginkább a tizes-húszas évek fordulópontját. tök mindegy, ki adja elő, a szám nagyon tipikus.

4. Duke Ellington - Take the A Train -> ehhez nincs nagyon mit hozzáfűzni, a történelem egyik legnagyobb slágere. talán ezzel lehet a legjobban jellemezni a harmincas évekbeli kávéházas-swingtáncos világot.

5. Pat Ballard - Mr Sandman -> ez az igazi amerikai ötvenes évek, a maga rágógumi zenéjével, a traditional poppal.

6. Elvis Presley - Jailhouse Rock -> az ötvenes-hatvanas évek fordulópontja, szintén nagyon jellemző.

7. The Beatles - Let it Be -> elég giccses szám, viszont remekül bemutatja a hatvanas évek hangulatát és azt a társadalmi változást, ami a popzenén is lecsapódott.

8. James Brown - I Feel Good -> természetesen, nem maradhat ki, hiszen a hip-hoptól az acid house-ig, szinte minden mai tánczenei stílus ebből a számból (mivel ez az egyik első funk-szám) eredeztethető.

9. Michael Jackson - Billie Jean -> bár annyira sosem voltam Jackson-fan, de mivel kereskedelmileg ő minden idők legsikeresebb popelőadója, nem maradhat ki.

10. Nirvana - Smells Like Teen Spirit -> világ életemben utáltam a Nirvanát, ezt a borzalmas számukat pedig főleg, de ez jellemzi tökéletesen a kilencvenes évek popzenéjét.


szerencsére nincs több hely, mert bajban lennék. az elmúlt 20 évben ugyanis semmi nem történt a könnyűzenében. korábbi popműfajokat házasítanak egymással vagy teljesen visszamennek a hatvanas-hetvenes évekbe (lsd pl. Bruno Marsot), de fogalmam sincs, hogy száz év múlva mit fognak mondani, ha valaki a kétezres évek első két évtizedének a zenéjéről akar megtudni valamit.

2015. ápr. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

folytatom tematikus listákkal, ezeket nem indokolnám meg, de mivel kb. ugyanezen tematikában írtam zeneakadémiai szakdolgozatomat amit igen nagyra értékelt a kiváló tanári kar, ezért csak leközölném őket:


rock:

1. Bill Haley - Rock Araound The Clock

2. John Lee Hooker - Boom Boom

3. Elvis Presley - Jailhouse Rock

4. The Beatles - Help

5. The Rolling Stones - Paint it Black

6. Black Sabbath - Paranoid

7. Led Zeppelin - Kashmir

8. Iron Maiden - The Trooper

9. Sex Pistols - God Save the Queen

10. Rage Against the Machine - Killing in the Name Of


jazz:

1. Louis Armstrong - Big Butter and Eggman

2. Benny Goodman - Sing Sing Sing

3. Duke Ellington - It Don't Mean a Thing

4. Coleman Hawkins - Body & Soul

5. Charlie Parker - Donna Lee

6. Miles Davis - So What

7. John Coltrane - Giant Steps

8. Wayne Shorter - ESP

9. Billy Cobham - Stratus

10. Pat Metheny - Bright Size Life

2015. ápr. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


"elég nagy balgaság az ötvenes évektől kezdeni, a mai könnyűzene az 1890-es években kezdett kialakulni, egy időben az amerikai zeneműkiadók megjelenésével (lásd még: Tin Pan Alley). "


Ezzel én is tisztában vagyok, épp ezért hangsúlyoztam, hogy én honnan kérem.

2015. ápr. 2. 23:56
 7/8 anonim ***** válasza:

1 válaszolót leszámítva hiányolom Michael Jacksont.

Ha nem vagy fan, akkor is ő a zene legnagyobb ikonja. Alap.

2017. ápr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.
2017. ápr. 23. 19:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!