Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Azokat a darabokat amik...

Azokat a darabokat amik eredetileg zongorára voltak komponálva, el lehet játszani szintetizátoron is?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni a kettő közül valamelyiken játszani, de nem igazán mozgok otthonosan ebben a témában. 14 évesen késő nek kezdeni? (jó, tudom, sosem késő) Kb. mikor tudom elérni azt a szintet, hogy ezt el tudjam játszani: https://www.youtube.com/watch?v=GF937cWfGDA ? a válaszokat előre is nagyon köszönöm, akik zongoráznak/szintetizátoron játszanak, azok hány évesen kezdték? Nehéz volt az elején?

2015. márc. 21. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Dehogyis késő.

Haverok 17-18 évesen kezdték el a szintit és össze is ültünk már fél év múlva zenélgetni. (én gitáros vagyok). Persze, el lehet játszani a zongorára komponált darabokat is (ismerősöm is otthon szintin gyakorolt a zongora vizsgájára is), de SEMMIKÉPP nem egy kezdő szintin. Azért egy 44 billentyűs kezdő masinán nem fogsz zongora szonátákat elnyomni.

20 000-ért már vannak jó kezdő szintik. Drága hangszeren nem érdemes tanulni kezdeni.

2015. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
JA és a videóra a válasz: Ez már egy nagyon haladó szint. Évekbe telik mire a kezed hozzászokik. Ha megnézed jobban a srác 2 különböző ütemet kísér egyik-másik kezével. És mindkét kezével virtuózkodik. Örülj ha a boci-boci tarka menni fog hibátlanul 1-2 hónap múlva :)
2015. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaidat :) Bár nem igazán tudom eldönteni, hogy szintizni kezdjek-e, vagy zongorázni. A zongora nehezebb? Mondtad, hogy több billentyű van a zongorán, mint egy szintetizátoron, ezért gondolom, hogy nehezebb valamivel :/
2015. márc. 22. 15:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Előbbi vagyok. Logikusan el lehet dönteni:

Nyilván szaladni sem egyből tanultál meg, hanem először meg kellett tanulnod 2 lábon járni ugyebár. :)

Egy sima kezdő szinti tökéletesen megfelel.

2015. márc. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én kisebb koromban kb 2 évig tanultam zongorázni, abból nem sok minden maradt meg, csak hogy billentyűk vannak a zongorán. Kb egy éve elővettem a 44 billentyűs szintimet, amit még régen vettünk és szépen lassan elkezdtem megint játszani. Már tűrhetően el tudom játszani ezt: https://www.youtube.com/watch?v=-7ttS1QnCGo

Igazából csak türelem kell. Már volt lehetőségem párszor eljátszani ezt zongorán is és semmiben sem volt másabb, csak hogy volt pedál meg több billentyű, amit ugye nem használtam.

2015. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!