Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha csak úgy szárazon, magára...

Ha csak úgy szárazon, magára (drogok nélkül) hallgatok pszichedelikus zenét (elektronikus előnyben) annak lehet bármilyen hatása?

Figyelt kérdés
Szokásom tanulás és odafigyelést igénylő elfoglaltságok közben efféle albumokat hallgatni mert nem vonja el a figyelmem csak amolyan kellemes háttérzaj, a kérdés lényege hogy miként hat ez a lélekre. Tippeket is szívesen várok.

2015. márc. 5. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

az elektronikus zenékről nincsen sok fogalmam... de a hatvanas évek klasszikus pszichedelikus zenéje (és ezáltal minden mai pszichedelikus zene) egyrészt az osztinátókra (ismétlődő motívumok, mantraszerű "groove"-ok) épül, másrészt a hangszínekre. az agyad rá tud állni a mantrákra és ilyenkor különböző érzékcsalódásaid lehetnek pl. máshogy érzed az idő múlását, jobban vág az agyad, elmélyültebb vagy stb. a különleges hangszínek, pl a régi pszichedéliában az indiai hangszerek pedig révületet kelthetnek benned.


az anyagok, pl. a fű ugyanezt az érzést növeli meg, plusz hallucinogén is. csak simán a zenétől, önmagában nem élsz át hallucinatív dolgokat.

2015. márc. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 piriiiii ***** válasza:
53%

Szerintem igen... de leginkább csak akkor, ha egyébként szoktál drogokkal élni, vagy akármilyen más tudatállapotba kerülni, és hogy is mondjam... érzékeny vagy az ilyesmire.

De őszintén szólva, bánj óvatosan ezzel... én már tapasztaltam, hogy az emberi elme mennyire törékeny és instabil.

Nyilván tudatállapot változására gondolsz hatás alatt (hiszen a zenének úgy önmagában véve is van hatása természetesen, ahogy mindennek van hatása). Azért egy sima zenehallgatástól nem fogsz röpülni. Csak ha olyan állapotba kergeted az elmédet (eszközök nélkül).

Mutatsz ilyen zenét?

Egyébként vannak kifejezetten meditatív zenék (amik az "elektronikus pszcihés zenék"től különböznek jócskán), amik különösen megváltoztathatják a pillanatnyi hangulatot, lelki állapotot, esetleg tudatállapotot.

2015. márc. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szívesen mutatok igen, ezt az albumot és úgy egyébként az előadó egyéb albumait is gyakran hallgatom; https://www.youtube.com/watch?v=GWpSbTdNMjk


Találok sok ilyen, az Indiai motívumokat élénkebben tartalmazó darabot is a műfajból;

https://www.youtube.com/watch?v=Y_df95Wcp3Y&index=4&list=PLF..


Magyarok is gyártanak ilyesmit, nevezetesen az Óperentzia, őket kajálom;

https://www.youtube.com/watch?v=8elbKPWlZ08&list=PLF7_Sn6qzJ..

2015. márc. 6. 17:30
 4/7 A kérdező kommentje:

(Így utólag már látom mit írtam el a kérdésben, arra vagyok kíváncsi leginkább hogy a pszichére miként hat)


Első válaszoló! Akkor ez amolyan lutriként működik és nem is igazán érdemes bizonyos dolgokhoz bizonyos zenét választani, mert úgysem tudom hogy fog hatni rám?

2015. márc. 6. 17:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy miként hat a lélekre azt érezni fogod már akkor amikor hallgatod a zenét. Ha kellemes élményt nyújt a zene annak csak pozitív hatása lehet a lélekre. Ha nem hallgatsz olyan zenét, ami rossz érzést kelt benned, nem lehet baj.
2015. ápr. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja és Shpongle mellé ajánlanám még Entheogenic nevő formációt és Koan-t. ;) Jó kis magyar csapat volt a Tribal Earth...
2015. ápr. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem megunod, mert monoton :) :)
2016. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!