Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet a gitárkombóval a...

Mi lehet a gitárkombóval a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra szeretnék választ kapni miért csinálja az erősítőm, hogyha torzítóról átkapcsolok tisztára, akkor jóval megemelkedik a hangerő, ha újra torzra kapcsolok vissza. Valami plusz eszköz kellene hozzá, vagy ez az erősítő hibája? Zenész társamnál is hasonló a tünet.

Köszönöm a hozzászólásokat.



2015. febr. 19. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Könyörgöm, miért hagyjátok le mindig a lényeget?

Milyen gitárkombó?

Úgy érted, hogy beállítassz egy torz hangerőt, átkapcsolsz tisztára, vissza torzra és sokkal hangosabb a torz, mint amit előtte beállítottál?

Torzított csatornáról van szó, vagy valami pedálról?

2015. febr. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy marshall mg 100 fx kombóról van szó. Ha torz után kapcsolok vissza tisztára,(illetve fordítva) megemelkedik a hangerő, akár az erősítőn váltok csatornát, akár a pedállal.
2015. febr. 19. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem értem...

Egyre hangosabb lesz a kombó, minden egyes csatornaváltásnál??

Két különböző hangerő van a két csatornára, egyformára kell beállítani őket...

2015. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na szóval:)


Alapból a kombón az összes potméter egy bizonyos helyzetben áll állandóan, de nem nullán. Egyedül a volume és a master van letekerve. Amikor bekapcsolom az erősítőt, a mastert tekerem fel, de amikor a volume-t feltekerem az alapból annyira hangos hogy az már nem túl szomszédbarát. Ha letekerem a volumet és vissza fel azzal a hangerő is visszaesik jóval, ez nem tudom miért van. Volume fel utána le amíg a hangerő hirtelen leesik majd állítok a volumen annyit hogy ne legyen túl hangos.

Valamint ha ezután csatornát váltok, pl cleanre, és utána semmi hangerő és egyéb potmétertekergetés nélkül visszateszem a distorsionra, annak a hangereje ismét hangosabb. Azt is mondhatnám hogy olyan a hangerő amikor az erősítőt bekapcsoltam.

DE, nem lesz egyre hangosabb akárhányszor váltogatom a csatornákat.

Ennél jobban nem tudom elmagyarázni.

2015. febr. 19. 19:14
 5/7 A kérdező kommentje:

Most néztem. Épp addig ugrik fel a hang ereje mintha a potmétert a feléig tekerném fel.

így csatornaváltáskor mindig le kell tekerni nullára a hangerőt majd vissza mert nem az a hangerő van mint előtte, hanem hangosabb.

2015. febr. 19. 22:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez a 4es széria? Nem az amelyikbe preseteket lehet menteni?
2015. febr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Áááá megvan már mi volt a gond:)

Van a panel elején egy pici gomb ami felett az a felirat van hogy STORE. Hát persze azzal lehet tárolni a beállított effekteket meg a hangerőt is csatornánként. Eddig x hangerő stb. volt memorizálva, és mikor feltekertem/túltekertem pl. a hangerő potmétert, akkor az kioltotta az előző értéket a memóriábn, így minden egyes csatornaváltásnál visszaugrott arra a hangerőre és tekergetni kellett megint.

Régebben azt gondoltam hogy a memorizálást az ext.fx gombbal lehet elérni (amiről mostanáig nem tudom mire való). Leírást nem is küldtek annak idején a kombóhoz, egyedül a pedál mellé kaptam egy rövid ismertetőt.

Eddig nem is nagyon foglalkoztam ezzel, amióta azonban összejárunk zenélni már jó ha tisztában vagyok vele melyik gomb mire való.

Ja és valóban elírtam: Marshall 101 cfx típusú kombóról van szó.

Kösz a segítséget!

2015. febr. 20. 10:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!