Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mivel mastereltek?

Chriffer kérdése:

Mivel mastereltek?

Figyelt kérdés

Hello mindenki,segítséget szeretnék kérni aki kicsit is konyít a zeneíráshoz.

Ti mivel masterelitek zenéteket?? én egyszer le szedtem az izotope ozone-t de az nem segített rajtam.

várom a válaszokat!

Köszönöm :)



2014. dec. 30. 17:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tudással.
2014. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Audacity.
2014. dec. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A mastering nem csinál rossz vagy átlagos zenéből nagyon jót. A mixing sokkal fontosabb, nézd csak meg Avicii-t. A Future Music-os videójában csak egy limiter-t rak a master-re. Mint már említettem fentebb, sokkal fontosabb, hogy a 'hangok' megfelelően legyenek eq-zva, legyen kivágva ami nem kell (pl: sub 50-60 hz-nél) és hogy ezek a 'hangok' külön-külön elég hangosak legyenek és akkor azzal sem lesz baj a mixben. Ha nem akarod a számot mastering-re kiküldeni(amit gondolom nem akarsz, különben nem kérdeznéd) akkor szerintem a headroom-ra se nagyon kell figyelni.


Tehát mikor kezdesz egy számot, én azt javaslom, az alapból a master-en lévő limiter-t cseréld ki egy ilyen master limiter-re (pl.:Kjaerhus Classic Master Limiter ez ingyenes), tekerd 0-ra, tehát 0 dB lesz a max hangerő a számodban és innentől már csak arra figyelj hogy ne recsegjen semmi!


Remélem segítettem :)

2014. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj a masterezés egy tág fogalom.

Azt jelenti ,hogy effektekkel jobbá,szebbé élvezhetőbbé teszed a hangokat

2015. jan. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem effektekkel teszed szebbé jobbá, semmi féle effektet nem használsz. Valszeg te a VST-kre gondoltál, de az megint más téma.


Amúgy énis csak ajánlani tudom a highpasst mindenen, illetve Pink Noise mixing témát ajánlom, hogy tanulmányozd át, sokat segíthet. YouTube-on vannak tutorialok, DAW független a dolog, csak figyelned, akarom modnani fülelned kell. :)

2015. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!!

Nos Első válaszolóhoz... tudással.. :D hát igen gondoltam amugy :) de köszi.

ezekről a dolgokról olvasgattam fórumokban és szerintem ki fogok próbálni 2-3-at,

köszönöm!

2015. jan. 3. 11:25
 7/13 A kérdező kommentje:
és igen tényleg valami jó VST-re gondolok :)
2015. jan. 3. 11:26
 8/13 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok. Mint már írtam neked egy plugintól nem lesz annyival jobb a mastered mint gondolod. Nem lesz tőle szebb, tisztább, erőteljesebb a basszusod, nem fog jobban átütni a mixen a kick, viszont el fogja baszni a balance-át a számnak(pl. nem mindenhova kell ugyanolyan mennyiségű basszus, stb.). De ha annyira plugint akarsz akkor TheGlue (compressor), iZotope-nak a stereo-s pluginja (nemtudom a nevét) meg a dynamics, egy limiter, sausage fattener(ez is compressor) (nem mindet kell használni)
2015. jan. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
azt hogy elbassza ozone-ra értem, de persze ha okosan használod akkor nem, de elég egyszerű rosszul használni :)
2015. jan. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

igen Vst re gondolok.

de vam olyan azok közül amik masterre vannak

2015. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!