Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan állítsam be a kombómat?

Hogyan állítsam be a kombómat?

Figyelt kérdés
Egy Peavey Envoy 110 kombóról lenne szó. Még nemigen értek hozzá, próbálkoztam beállítgatni, de nem teljesen érem el a kívánt hatást. Próbáltam neten is beállításokat keresni, de alapból az elnevezések mások voltak.

2014. dec. 18. 20:43
 1/6 anonim ***** válasza:
aztán ebből mi honnan szopjuk ki hogy milyen hangzás tetszene főnök?
2014. dec. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, lefelejtettem a lényeget >< Igazából a legtöbbet hard rockot játszanék. Azon belül is leginkább Guns n' Roses számokat. Valami hasonló hangzást szeretnék kicsikarni a kombóból.
2014. dec. 18. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
19%
magas-mély fel , közép le.. a gaint és a boost-ot meg olyan középállásba. aztán ebből bármerre elindulhatsz ízlés szerint
2014. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

nekem is pont ez a kombón van, bár én használok hozzá effect pedált, mert alap torzítás nekenm nem nagyon jött be.


De előtte ilyen beállításokat használtam:

Metálhoz: Pre gain (ez a torzítás erősége)kb 7-8, low 6-7, mid 3-4, high 6-7, post gain meg lényegében a hangerő. A kapcsoló pedig középen, modernen.

Rockhoz: pre gain 3-4, low 3-4, mid 3-4, high 8-9 a kapcsoló meg classicon.


A masternél a reverb, az lényegében visszhang, néha jó hozzáadni, főleg szólóknál, de nekem mindig úgy 3-4 körül van. Boost meg csak felerősíti a hangzást, igazából sok hasznát nem látom.


Nekem amúgy az nem tetszett benne, hogy túl mély, elnyomott hangzása van... ezért vettem hozzá egy behringer ultra metált, amivel szerintem sokkal jobb hangzást értem el. Igaz sokan szidják, mert rendes pedálokhoz viszonyítva semmi... viszont volt már 80 eurós pedál nálam és azzal se hangzott jobban mint a 20 eurós behringerrel. Meg aztán sokan hihetetlenül rosszul állítják be a pedált aztán azért olyan szar. (nekem is ezért adta el a egy haver, aztán amikor próbán azt használtam, meg is lepődött h milyen hangja van)

2014. dec. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
am meg ez szerintem főleg metálra jó, szóval guns-ra nem éppen ezt választottam volna... a rock-os beállítás is, amit mondtam, főleg AC/DC-re passzol szerintem.. de kisérletezz csak, ha más nem veszel egy pedált.
2014. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vesz egy wampler plexi drive-ot és megoldva. Vagy egy ocd-t. Előbbi hangjáról holnaptól fogok tudni nyilatkozni:D
2014. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!