Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen autós magnót vegyek?

Milyen autós magnót vegyek?

Figyelt kérdés
Régi magnóm sony cdx gt 710 volt, minimum olyat szeretnék, márka mindegy, de az előző szintjét tudja. )az előző tudott valami xplode gombot, ha megnyomtam hangosabb lett és a mélyet is jobban adta, ilyen kellene az újba is) Minimum 6, maximum 8 hangszóró lenne rákötve, erősítő, mélynyomó nem. Elölre 2 is ciripelő, 2 16 centis komolyabb hangszóró, hátulra szintén 2 16 centis vagy nagyobb. Főleg rap, hip-hop zenét hallgatok, a basszus számít, szép tisztán, erőteljesen szóljon.

2014. dec. 16. 14:24
 1/6 dirtboy ***** válasza:

hangstílusokat választhatsz az xplode gomb is azt csinálta.

vegyél egy 20-25ezres fejet amelyik neked jobban tetszik és funkciói alapján is be jön,lényegében ilyen olcsó szinten egykutya az összes,a lényeg hogy ne valami gagyi márkát nézz ki,inkább,pioneer,kenvood,clarion,jvc.

alpinet ilyen olcsón nem nagyon kapsz ami tudásban megegyezik a többivel.

egyébként olyat vársz el egy szaros fejegységtől ami lehetetlen,eleve 6 meg 8hangszóró egy nagy marhaság.

gyártóknak jó mert eladhatóbb az autó sok hangszórós dumával,a laikusok azt hiszik a hangszórók mennyisége arányosan nő a hangzás minőségével de ez nagyon nem így van.

házimozinál kell térhangzás,zene hallgatás mindig is sztereóban volt jó.

a mélynyomó is csak azért lehet hátul mert olyan hosszú a hanghulláma hogy nem tudod behatárolni hogy honnét szól.

pl 50hz-nél 1 hanghullám 6,9méter hosszú.

az meg hogy 16cm-es hangszóróktól várod a basszust ami ráadásul fejről van hajtva valami vicc.


én is sokszor hallgatok hip-hop zenét de mélynyomó nélkül csak szettől hallgatva sehol nincs,pedig nekem ráadásul erősítőről megy a szett és 63hz-en van vágva fejegységről.

szett Fs értéke 60hz.

ahoz hogy szettől élvezhető legyen kell erősítő és olyan szett ami kifejezetten jó alacsony frekvencia lesugárzására,ilyen pl a kicx pro6020.

2014. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Előző autómban sem volt mélynyomó, mégis nekem elég volt a basszus, dübörgött tőle az autó úgy is. Arra is értettem, hogy nekem nem kell mélynyomó elég lesz jóféle hangszóró is. A 6-8 hangszórót azért gondoltam, mert alapból most 6 van a kocsiba.
2014. dec. 17. 12:04
 3/6 dirtboy ***** válasza:

hát ha neked az a basszus elég amit egy 16cm-es mélyközép hangszóró tud ajtóban ráadásul fejről akkor jó de azért ne próbáld meg elhitetni velem hogy dübörgött tőle az egész autó.

kicsit nagyobb színvonalon űzöm én a hifi ipart mint hogy ilyet elhiggyek.

2014. dec. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elhiszem, teljesen igazad van, de nekem hétköznapi szinten mélnyomó nélküli teljesítmény is elég, mélynyomót nem szeretnék a kocsiba, ez biztos. Minden más szettre, esetleg erősítőre, ha tényleg kell vevő vagyok.
2014. dec. 17. 12:40
 5/6 dirtboy ***** válasza:

tényleg kéne de nem árt tudnod hogy nem olcsó,egy erősítőnél nem csak erősítő árát kell kifizetni,akkor már kell rca,,hangszóró vezeték,tápkábel,testkábel,remote szál,biztosíték házzal együtt.

az ajtót ha kiszigeteled bitumenlappal akkor lesz még csak mélytartomány a szettnek,azon kívül az egész hangkarakterisztika is megváltozik.

ha az elejét jól megcsinálod az már félsiker,sőt mivel nem szereted a mélynyomókat így neked már teljes siker lesz.

nekem eddig akármilyen laikus ült be nem mondta volna meg hogy egy szett van bent és hátul nincs.

sőt volt aki le volt hidalva,nem akarta elhinni amit hall.

semelyik SQ /sound quality/ rendszerben nincs több egy szettnél,nincs hátul hangszóró mert csak elront mindent.


szóval

-szigeteld ki az ajtót ahogy kell

-vegyél egy jó komponens szettet

-vegyél egy jó hangú erősítőt neki,4 vagy 2csatornást

2014. dec. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, így lesz!
2014. dec. 17. 13:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!