Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthoni (házi) stúdiózásra...

Otthoni (házi) stúdiózásra milyen mikrofont ajánlanátok? Ami viszonylag 'eredeti' énekhangot ad vissza?

Figyelt kérdés
Esetleg melyik az úgymond legjobb árban levő és legjobban megérő mikrofon?

#mikrofon #éneklés #házi stúdiózás
2014. dec. 10. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:

HÁt első körben attól függ a dolog hogy mit akarsz feévenni vele. Ha valami csilivili dalocskát tiszta énekkel, finom, lágy hangon, szép dinamikával, akkor kondi, ha inkább metál/HC vonalra gyúrsz, akkor is jó lehet a kondimiki, de én ezekre a műfajokra inkább dinamikusat szeretek használni.

Akárhogy is, a legmegérősebbek, amik a jó, de nem vészesen drága kategóriába esnek nálam azok:

Kondi:

- AudioTechnika AT2020

- AKG Perception 120

(nézz demókat, döntsd el melyik tetszik jobban hangilag, azonban ezekhez mindkettőhöz , meg úgyáltalában a kondimikikhez kell 48V fantomtáp, szóval ezt csak akkor válaszd, ha a) van fantomos interfészed/keverőd/külön fantomtápod vagy b) akarsz venni egyet

A dinamikusak közül őn egy Shure sm57-et ajánlanék, igen, tudom hogy hangszermikrofonnak hívják, de én ezerszer jobban szeretem énekre mint az 58at, + ezt tudod mellette szinte bármire használni, gitárerősítőre, akusztikus hangszerekre, pergőre, esetleg tamokra, lábcinre, sőt ha vagy vagy olyan bátor mint én akkor mehet élőben beszédre meg énekre is, csak rávágsz egy mikrofonszivacsot, hogy mégis nézzen ki valahogy, meg valami lefogja a C-ket, P-ket meg hasonlókat.

De ha csak énekre használod, akkor esetleg ha úgy jobban tetszik a hangja, csináálhatsz rajta TapeOp modot, ami abból áll hogy a mikrofon "mikrofon" részét egyenesen ráforrasztod az XLR aljzatra, és így elvileg hasonlóbb lesz a hangja az sm7b-hez egy nagyon picit, bár én ezt a helyedben kihagynám , mert ki tudja mi jöhet még, ami miatt kell használnod másra is, én pedig hangszerekre a moddolt sm57et nemnagyon szeretem (mondjuk annyira énekre se.. szerintem nem annyival jobb) de ez megint ízlés kérdése, de látod, ez egy nagyon sokoldalú mikrofon, és nem kell hozzá fantom :D

Remélem tudtam segíteni :)

2015. jan. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi ,a gyors választ elsősorban is!

Annyira sajnos nem vagyok még benne a témába mint te így igazából nem is vagyok képbe ezért is a mikrofonok típusával

2015. jan. 4. 16:26
 3/3 anonim ***** válasza:
oh..hát..ha bármi segítség kéne, akkor írj csak privátot bátran, aztán ha tudok, én szívesen segítek bármiben :)
2015. jan. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!