Milyen szintetizátort vegyek? (hol a legolcsóbb, mennyiért és milyen márkát? Fel lehet-e javítani egy olcsóbb szintetizátor hangját?
Attól függ, mi a célod, melyik szintet célzod meg!
1. Amatőr 1: Otthoni pötyögés
2. Amatőr 2: Kisrendezvények (esküvők, baráti bulik)
3. Félprofi 1: Vendéglátózás, lakodalmas zene
4. Félprofi 2: Kiszenekar, utcazenélés stb.
5. Félprofi 3: Középhaladó elektronikus zenész, DJ
6. Profi 1: Világhírű elektronikus zenész
7. Profi 2: Hivatásos billentyűs zenekarban, zongorista
8. Profi 3: Zeneszerző, zeneakadémiai professzor
Árak és modellek (az árak bolti árak, használtan kb. 50-100 E. Ft.-tal olcsóbb minden; tvábbá az árak minimumárak, föléjük lehet menni, alájuk nem érdemes):
1. szint: 10 ezres Yamaha PSS, 50 ezres Medeli, Casio.
2. szint: Olcsóbb Yamaha PSR, Korg arranger modellek, 150 - 200 E. Ft.
3. szint: drágább Arranger billenmtyűzetek, pl. Yamaha PSR-Sxxx, 250-350 E. ft.
4. szint: Ugyanez, de érdemes kiegészíteni valamilyen szekvenszerrel (Roland MC, Roland Aira, Yamaha dobgépek) + 150 E. Ft.
5. szint: 2-3 olcsóbb virtuál analóg szinti és szekvenszer, pl. Mininova, Roland Aira, Access Virus, összességében 2-300 E. Ft.
6. szint: 5-10 virtuálanalóg és szekvenszer készülék (ld. előbbi pont), plusz 2-3 drágább analóg vagy digitális szintim, összesen kb. 7×150E+2×500E Ft. = 2 M. Ft.,
Természetesen az 5. és 6. szint szoftverszintetizátorokkal (VST-k) is kiváltható, ez feltehetően valamivel olcsóbb, mondjuk 1 millió, de hát a VST nem valódi szintetizátor, szóval ezzel nem foglalkozunk.
7. szint: legalább egy profi stúdiómunkaállomás és egy-két drgága performance szinti, pl. Yamaha Tyros, Genos, Motif, Korg Kronos, darabonként 1-2 millió Ft., összesen 3 millió.
8. szint: kísérleti berendezések és legalább egy Moog analóg vagy moduláris szinti, másfél - 2 millió Ft.
"Lehetséges, hogy veszek szintetizátor, és rárakok jobb hangzást? - Nem, hardware (vas) szinti esetében a hangzás javítása szoftverrel magán a gépen, szinte bitztosan lehetetlen. A vas szinti hangzása elsőrendben függ a szinti alkatrészeitől és konstrukciójától, a hardware-től. Az utólagos (felvétel utáni9 hangfeljavítás már egészen más kérdés, de erre is azt mondanám, hogy annyira vesződséges és gazdaságtalan, hogy ehelyett érdemes inkább rögtön drágább gépet venni a gagyi helyett.
"Gyűjtsek még" - én azt mondanám, érdemes inkább várni egy kicsit, amíg összegyűlik 250 E ficcs egy drágább Yamaha vagy Korg modellre. Persze, mondom, attól függ, mi a célod a szintizéssel. De ha kicsit is komolyan vehető hangfelvételeket akarsz valaha készíteni, akkor semmiképp ne vegyél 100 ezer alatt szintit.
"60-80 E forint között melyik a legjobb"- nagyjából: egyik sem, és nem cinikusan, hanem komolyan mondom. Persze tanulni, begyakoroléni, jó a a 60 ezres casio, de felvenni, és akár csak a Soundcloudra-feltenni, arra pl. már nem. Szerény véleményem szerint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!