Észrevettétek, hogy a társadalom elbutulásával párhuzamosan szorulnak háttérbe a gitáralapú zenék, és lesznek népszerűbbek az ilyen gagyi elektronikus zenék meg az üres popszámok?
Igénytelenebb, kevesebb tehetséget igényel, egy ember meg tudja csinálni a gép előtt a mai számokat. Valaki fel kell énekelje mind1 milyen stílusban, mert végülis az átmegy rengeteg szűrőn és áthangoláson.
Vicc vicc, de azért van igazságtartalma.
Én észrevettem, de nem lesz ez így jó. Sokkal jobbak azok a számok, amikben élő emberek játsszák a dallamot.
Sokszor elgondolkoztam azon, hogy nagyon jó lenne, ha haverokkal alapítana az ember egy bandát és szórakozásból játszani. :D Aztán, ha sikerül befutni és világhírű banda lennénk, akkor én az biztos, hogy nem mennék el egy ilyen stúdióba. Csak is élőben játszanánk. :D
De sajna még nincs bandám. :( De nem jelenti azt, hogy nem is lesz. :D
Én tuti nem fogok elbutulni. Tudok, gitározni, szájharmónikázni, furulyázni tanulok, bár nem szeretem, de kötelező, mert énekre is járok és oda kell a furulya, a levegő kordinálása vagy ilyesmi végett. :D
Meg még ezenkívül sok mindennel foglalkozok.
Én tuti nem fogom hagyni, hogy a gépek helyettesítsenek. Elnézést a szóért, hülye az, aki hagyja, hogy a gép játsszon helyette. Ha tud az ember hangszeren játszani, akkor ki kellene használna, nem gépiesíteni őket.
Egyetértek. Számomra a zene valódi hangszerrel valósul meg.
Azért van párhuzam, mert a valódi hangszeren való játszás eleve több tanulást kíván, minél többféle hangszer van benne, annál összetettebb, ezért igényel némi odafigyelést és megértést. Az elektronikus zenék nagyjából két fő részre bonthatóak: Van a tuc-tuc alap, és van az un. ének, ami általában nem bonyolultabb egy boci-boci tarkánál. És akkor most mondhatnám, hogy a 2-3 évesek szellemi szintje ez utóbbi egyszerű c-dúr skálára épülő mondóka, de nem akarom megsérteni a kicsiket, mert ez legalább a részükről még természetes.
A könnyűzene elitje a Jazz műfaj, amit még mi lázadó gépzene ellenesek sem értünk meg mindig. A Jazz egyébként mindennek az alapja és a szülőatyja, tehát mi
"valódihangszer" pártiak is kicsit már el vagyunk korcsosulva, mert a rock&roll, a blues, swing stb. ebből alakult ki közérthetőbbre és populárisabbra fordítva.
Mindenesetre a valódi hangszeren játszott zene jóval hosszabb múltra nyúlik vissza, hisz' eleve a húros, pengetős hangszer több ezer éves lehet. Így aztán most nem is akarok visszakapaszkodni a témában pár száz évre visszamenőleg a komolyzenéhez, de minden estre hangszerelésben a valódi hangszerekre komponált zene nem összehasonlítható a gépzenével, aminek olyannyira csekély a történelme, hogy kb. talán a 80-as években kezdődött.
A kérdés az, hogy a társadalom elbutulása hozza ezt a műfajt előtérbe, vagy ez a műfaj hozza magával az elbutulást? Összefüggés mindenképp van, csak az a kérdés, hogy mi volt előbb? A tyúk, vagy a tojás?
"...csak hát nem azokat hallgatják az emberek."
Deee, inkább pont azt hallgatják az emberek. :-)
Fú,én azokat a zenéket nem csípem ebben a műfajban,amikor elindul egy jó alap...még egy kis szöveg is van alatta...a refrén meg milyen?
SZÖVEG NUKU,ÉS A LEGGAGYIBB RÉSZE A SZÁMNAK!
vagy ahol az egész dalban EGY mondat van!
Példákat inkább nem mondok,mert úgyis a legnépszerűbb zenék között vannak sajna :/
Hova a fenébe tünt az iényesség a zenék iránt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!