Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kötelező tisztelni a magyar...

Kötelező tisztelni a magyar "legendákat"?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy akár egy Illés, Demjén, Charlie nagy elismert. De én egyedűk kizárólag csak a Hoboékat, Cseh Tamás, Deák Billt, még talán a Szikorát vagy a Ferót tisztelem.(OKé István a király miatt nyílván Illést is de csak amiatt) És ahogy néztem az interjúkat, ők sokkal tiszteretre méltóak, ugyanis például Charlien ott akadtam ki, amikor azt nyilaktozta. " Az elmúlt 40 év magyar előadói mögött elbújhanak az angolok, de még az amerikaiak is" NA EZZEL ÉN KICSESZETTŰL VITATKOZNÉK. Egy Mick Jaggerhez, James Brownhoz, legfőképp nem egy John lennonhoz, vagy vegyük a világ legeslegnagyobb ikonját Michael Jacksont, szóval őhozzájuk képest szerintem a magyar zenei előadók nagyja még a legendák többsége is elbújhat.....BŐVEEEN..... Sőt kedvenc zongoristám Yiruma aki Japán. Ő is magasan veri őket ez tény. És ilyenkor kötnek belém a felnőttek, mert hogy a fiatalság csak angol zenét hallgat (nem véletlenűl) meg nem ismerjük az értéket. MONDJA MÁR MEG NEKEM VALAKI mi abban az érték, hogy elmúlt 50 évben feltűnt énekesnők nagyjának segge alá tették a dalokat ahelyett, hogy megírták volna. Vagy a 60-as évek "nagy" zenekarainak nagyjaitól ezek a szövegek "Nézd: milyen az ég

estefelé

ibolyakék

milyen az ég


Nézd:milyen a föld

hegy és völgy

szomorú zöld

milyen a föld"


Nyílván ma is vannak iylne énekesek énekesnők mindenhol. De talán ahogy Puzsér is mondta, Amerikában nem ennyire mű minden.

Magyarok közt a kedvenceim a Kezdet Phiai, vagy a Quimby. És bátran mondom ki, hogy számomra legjobb magyar előadók az elmúlt évtizedekben.


Nem akartam ezzel az írásommal senkit megsérteni.


2014. nov. 16. 01:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kötelező.

például Demjén és Charlie személyiségét elég nagy hülyeség összehasonlítani.

Illiéshez és Demjénhez semmi köze annak, hogy Cherlie ilyet mondott.


Amúgy meg:

"Kicseszettül" vitatkozni akarsz vele? Vitatkozz! De elárulom nem nagyon fog érdekelni senkit.

2014. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó rendben, köszi a válaszodat, csak írtam és feldúlt voltam közben. Sajnálom.
2014. nov. 16. 16:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Pontosan így látom én is!

Nem kötelező tisztelni ezeket. 10-20 évvel lemaradva PRÓBÁLKOZTAK a nyugatot lemajmolni, persze sikertelenül.

Erre a rock a legjobb példa. Szinte csak tipikus magyar rockot írt pl a pmobil és társai. Tetszett nekik a deep purple, és 10-20 év késéssel majmolták. Harcsabajusz, sörhas, semmi kinézet.

Persze a zene nem csak erről szól, de nézzünk már meg egy nyugati zenészt és egy hazait. A marketing is elég fontos, bárki állítja az ellenkezőjét.

Itt sajnos akinek van egy kis image-e, kiállása egyből hurrogják le, hogy pózer, majd akkor nézzen ki valahogy, ha sikeres lesz. Na de akkor hogy lesz sikeres, ha nem ismerik meg valamiről? :D

2014. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Demjénnel mi bajotok?
2014. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Soroljam?

De egy egyszerű példa..V motorock...

1. mekkora név..hatalmas kreativitás...

2. mekkora rockzene, amiben sajtból van a hold?! :D:D

Felnőtt 'férfi' ember mióta énekel ilyenekről?!

De kb. minden régi magyar sz-rnak hasonlóan hulladék szövegei voltak. A zenéről nem is beszélve.

2014. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy pl. Omega...:DD

Egy iszonyat gagyi fertelem. A saját dalaikat nem tudják rendesen előadni. Lehet itt jönni olyannal, hogy öregek; régen se tudták.

Azzal is lehet, hogy a Scorpions vett számot, ok..van egy jó akkordmenet és dallam. ennyi.

De iszonyat gagyi zenészek játszanak hullagázul...

Ráadásul ennyi idősen külföldön nem kell kisegítőzenséz, ahogy nekik pl. Érdekes az AC/DC, Stones tud kisegítőgitáros nélkül is tisztességesen játszani.

2014. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!