Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudna híres lenni a lemezem?

Hogy tudna híres lenni a lemezem?

Figyelt kérdés

Először is bocsi a kategóriáért ha nem jó helyre írtam.

Szóval a kérdésem az lenne hogyha csinálnék egy kislemezt mondjuk 10 számmal rajta és kézzel foghatóra jó minőségűen megcsinálni stúdió segítségével, akkor hogyan tovább? Lekellene szerződnöm egy kiadóval? És az mennyibe kerülne?


18/F


2014. okt. 30. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Heló!


A legegyszerűbb és talán az egyetlen megoldás számodra, ha youtube-ra fletöltöd, és orrba-szájba reklámozod magad, minél több oldalon.

Segíthet még, ha fellépsz minél több helyen.

2014. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Leszerződni egy kiadóval normál esetben neked nem kerül pénzbe, pont hogy a kiadó fizetne neked a lemezeladások után, vagy fix összeget, szerződéstől függően, de ahhoz hogy lemezszerződést kapj egy kiadótól ahhoz valami olyat kell letenned az asztalra ami elsősorban kereskedelmileg legyen jól eladható, pl. hiába csinálsz egy kritikailag színvonalas albumot ha olyan anyagot tartalmaz amire kereskedelmi méretekben nincs igény. Valamit nem mindegy hogy melyik kiadónak próbálnád eladni a lemezed értékesítési jogát ugyanis sok kiadó bizonyos műfajokra van specializálódva amiket előnyben részesít.
2014. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, azt még kifelejtettem hogy először pár demót szoktak csinálni az induló előadók ill. együttesek, és ha a demó tetszik a kiadónál levő fejeseknek, akkor jó eséllyel kínálnak lemezszerződést.
2014. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Hát valóban, ahhoz hogy tudjon rendesen fogyni ahhoz olyasmit kell letenni az asztalra ami igencsak megállja a helyét. Ezek nekem még csak tervek igazából, de nagyon örülnék neki ha betudna futni a debütáló albumom.
2014. okt. 30. 16:08
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy minél többen megismerjenek, ne egy 10 számos lemezzel kezd, mert a kutya se fogja végig hallgatni egy ismeretlen lemezét. Inkább adj ki egy számot, amihez csinálsz valami egyszerű, de frappáns klipet ami érdekessé teszi, esetleg egy max 4 számos kislemezt. Ha ez elindít valamit, akkor érdemes nagylemezen gondolkodni. :)
2014. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van utolsó. Nincs értelme energiát beletenni egy nagylemezbe ha lesz 2-3 ember akit érdekel kb. :D Egy 4 számos abszolút jó :) Köszönöm a tippet
2014. okt. 31. 02:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!