Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitáron milyen...

Klasszikus gitáron milyen stílusú számokat lehet eljátszani úgy, hogy az jól is hangzik?

Figyelt kérdés
Köszi!
2014. okt. 13. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan lehet rajta bluest, régebbi slágereket bontásban, finger style-ban.

Azt gondolom a klasszikus gitárt nem érdemes ennyire beskatulyázni, mert ha tud valaki, akkor egy partvisnyélen is tud játszani. A tanárom mindig más gitárral nyomul az órákon, eddig fémhúros volt a kezében, de újabban van neki egy nagyon jó minőségű klasszikus gitárja amit most nagyon szeret és újabban azon mutatja meg a gyakorlatokat. Én ugyan western gitáron tanulok, de az Ő kezéből minden sokkal jobban hangzik.

2014. okt. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Klasszikus darabokat.
2014. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
karib tenger kalózai finger style persze angolul ird be az egészet osztott képernyőn lesz a videó az eyik csak a kezét a másik csak a pengetést mutatja utána meg lesson mire megtanulod király leszel .D
2014. okt. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ha klasszikuson akarsz játszani akkor a pl a fingerstlye és a percussive stílus a legérdekesebb.

Ha akkordozni csak akordozni tudsz rajta, pengetővel, akkor az magában nem lesz olyan érdekes (persze ha az éneklést kiséred vele akkor fasza lesz, de akkor nem a gitáron van a hangsúly).


Én elektromoson tolom, és lényegében akusztikuson is csak ugyan azt tudom eljátszani amit elektromoson, de ugye a torzítás hiányában elektromoson sokkal jobban hangzik, a szólókról már nem is beszélve, akkusztikuson az semmi ahhoz képest. Szóval ezért kell kihasználni az előnyeit, olyan stílusokat játszani vele amit elektromoson nem lehet.

Itt egy példa: https://www.youtube.com/watch?v=FM9avwKL9DQ


Metál szám átdolgozva fingersyle+percussive stílusba (percussion az amikor lényegében "dobolnak" a gitáron, ezzel kiszínezve a játékot). Ilyen stílusban átdolgozva qrva jó ez a szám, míg ha csak ugyanúgy, pengetővel játszaná mint ahogy elektromos, úgy semmi extra nem lenne... mivel az elektromosra van írva, úgy hangzik a legjobban.. az átdolgozott verzió meg elektromoson nem lenne annyira durva

2014. okt. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!