Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A '70-es és '80-as években...

A '70-es és '80-as években mennyire szivárogtak be Magyarországra a nyugati zenék?

Figyelt kérdés

Ennek a korszaknak pl. tipikusan a diszkó volt az egyik legjelentősebb műfaja, sok világhírű szám keletkezett ekkortájt (is), pl. a Flashdance-ből a Maniac, az It's Raining Men, megannyi ABBA-sláger, megannyi Boney M, a Born To Be Alive Patrick Hernandeztől és még hosszasan lehetne sorolni.

Ezek a nagy nyugati slágerek mennyire voltak népszerűek itthon akkortájt, illetve egyáltalán átjutottak az országhatáron?


2014. szept. 22. 17:33
 1/1 anonim ***** válasza:
Én 82-ben születtem, és apám hallgatott minden jóistent szalagos magnóról, és később kazettáról, szóval bejutott minden, azzal a különbséggel, hogy csak azt hozták be "illegálisan", ami tényleg jó volt. Viszont tudok 2 példát mondani, ami hivatalosan jött be, és emlékszem rá, és nekem is tetszett (mondom, nagyon fiatal voltam), az egyik a Queen összes lehetséges száma, a másik a Tanita Tikaram - Twist in my sobriety, amitől én az ágyon ugráltam, annyira szépnek találtam. Mindent összevetve, sok minden bejutott az országba, ha nem a Szabad Európán keresztül, akkor becsempészve és szalagos magnón másolva. Mit gondolsz, honnan volt mindenkinek Jimi Hendrixe? :)
2014. szept. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!