Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen külső hangkártyát...

Milyen külső hangkártyát ajánlanátok elektromos gitárhoz?

Figyelt kérdés

Üdv.

Nem is tudom hogy vágjak ennek a kérdésnek neki :)


Tehát, már gitározom egy ideje. Jelenleg van egy klassz kis gityóm, valamint egy jó kis kombóm (Peavey Vypyr). Igy játszogatok mostanság. Ám mindig tekerem a fejemet, kipróbálgatok dolgokat stb., így ugrott be most ez az USB interface féle cucc.

Nagyon nem tudok ezekről a dolgokról szinte semmit, sajnos :) Éppen ezért a véleményeteket szeretném kérni.


A lényeg: A mostani Peavey -emmel tök jól szól a gitár, meg minden, nincs rá panaszom. Egyedül annyi, hogy a legalacsonyabb hangerőn kényszerülök használni, mivel nem szabad zavarnom a szomszédokat, minden nagyobb zajért már dörömbölnek. :)

Kipróbálnék új dolgokat. Van asztali számitógépem és van egy jó kis 5.1 -esem (Logitech X530). Próbálgattam a Guitar Rig -et, de egyszerűen nem tudtam működésre bírni, egy idő után meg hagytam a fenébe.

Hallottam ezekről a külső hangkártyákró (pl. a LINE 6 GX POD STUDIO), s nagyon bejövős a sound, amit hallok. Tehát szívesen kipróbálnám az ilyen jó minőségű soundfelvételt, gondoltam írnék mellé egy kis drum témát és próbálkoznék a komponálással, elhülyéskednék vele, stb.


A lényeg ennyi lenne. Az én esetemben, mire lenne szükség? Elég, ha veszek mondjuk egy ilyen Line6 -os cuccost, összekötöm a géppel és már rögtön mehet a RockAndRoll? :D


Köszönöm, hogy elolvastad! :)


2014. aug. 24. 18:00
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja igen. Még megkérdezném, hogy ezeket a cuccokat mennyire nehéz kezelni? Valamilyen más programot (pl. guitar rig, vagy cubase) is szükségeltetik használni mellé?


Még kifelejtettem, hogy ezesetben milyen hangkártyát ajánlanátok?

2014. aug. 24. 18:03
 2/5 anonim ***** válasza:
A Line6 cucc jó választás. Nem nehéz használni és igen kell hozzá valamilyen program (Guitar Rig, Amplitube vagy a Line6 sajátja amit adnak is a cucchoz).
2014. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szuper!

Azóta sok-sok videót nézegettem! Nagyon tetszik a gitár hangjának a minősége. Mármint amit a youtube -on keresztül hallok! :D



Még lenne egy utolsó kérdésem:


Ilyen gitársound kihozható az én Logitech X530 5.1 -esemmel is?


Tehát nem vagyok abban tisztában, hogy hogyan is szólna ez az egész az én 5.1 -es hangrendszeremmel. (netán jó minőségben fog, vagy venné fel a gitárt, csak nem fogja tudni jó minőségben leadni a hangszóróim miatt - csak azért aggódom, mert ezek a kis hangszórók nem egy gitárkombó frekvenciatartományában van :) ) Vagy kafán fog szólni? :)

Köszönöm!

Üdv!

2014. aug. 25. 22:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Szívesen válaszolnék erre a kérdésedre bővebben, de nekem nem volt még ilyen cucc a kezemben. Mivel ezt a hangkártyát direkt ilyen célokra tervezték normálisan fog szólni. Főleg, hogy normális hangszóród van hozzá és nem egy 2000 Ft-os Tesco PC hangszóró.
2014. aug. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! :)


Tehát ahogyan korábban említettem, szeretnék egy kicsit Home Studio-zgatni. Néha-néha eszembe jut egy-egy riff, s arra próbálnék írni egy drum témát.

Hülyén hangzik, de gondolkodtam egy ilyen apple cuccon (iPod touch), a Garage Band nevezetű programmal egyszerűen lehet felvenni gitárt és írni rá dobtémát.

Megkérdezném, milyen egyszerűen használható programmal lehetséges dob aláfestést gyártani?

2014. szept. 8. 23:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!