Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Énekes szeretnék lenni....

Énekes szeretnék lenni. Hogyan kellene folytatnom?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok és nagyon szeretnék énekes lenni. 4 évig zongoráztam, és 5 évig jártam szolfézsre, idén ősszel pedig a magánéneket szeretném majd elkezdeni. Nos, tudom hogy még eléggé fiatal vagyok, de semmi sincs túl hamar úgyhogy megkérdezem azt is hogy utána mit kéne tenni? Merre induljak, hogyan kéne folytatnom, hogy megvalósítsam az álmomat? Ja és bocsi az újabb ilyen jellegű kérdésért, de köszönöm a válaszokat előre is! :)

2014. aug. 4. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
halálszakma, százezerszeres túljelentkezéssel. ha jót akarsz magadnak, inkább zongorázz, abból könnyebben megélhetsz, és kevésbé vagy a szerencsére ráutalva.
2014. aug. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, de én énekelni szeretnék. Minden reggel ezzel ébredek. És meg is fogom egyszer valósítani!
2014. aug. 5. 09:26
 3/6 hosszúhajú ***** válasza:

Erre pontosan tudok válaszolni, ének-zene tanár vagyok.

Ha most fogsz középiskolába menni, akkor a konzervatóriumok közül választhatsz. Ezek a zeneművészeti szakközépiskolák. azt nem tudom hol élsz, de sok helyen van már, illetve egyre több helyen - nagyobb városok.

Itt van magánének szak, és ha felvesznek akkor automatikusan itt fogod tanulni az összes létező zenei tárgyat minden délután, és az össze létező összes eddigi közismereti sulis tárgyat minden délelőtt. keress rá zeneművészeti szakközépiskolákra.

és bár ének szakra fogsz jelentkezni szolfézsból és zeneelméletből meg zongorából is felvételizned kell: ha itt bent vagy, ezzel érettségit is szerzel, meg zeneművészeti szakközépiskolai végzettséget is. ( ez még nem diploma! ) Ez a zeneakadémia előképzője. Ez jön az érettségi után. már ennek is több helyen van tagozata, ez a Zeneművészeti Főiskola - ami ma már egyetem - asszem ( öreg vagyok )

Ide felvételizel szintén ének szakra a konzi után.


Úgy változik most még a hangod, hogy tenorból még basszbariton is lehetsz. a konzervatóriumba nem csak 14-15 évesen lehet jelentkezni - ezért is, hanem pl elkezdesz egy normál gimit, és akár érettségi után is elkezdheted a konzit - akkor nyilván a közismereti tárgyakat már nem fogod tanulni csak az összes zeneit. azt hiszem 25 év a korhatár. Ha kérdésed van írj!

2014. aug. 6. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, de nyolcosztályos gimibe járok, szval nem megyek másik iskolába. Először a hangomat szeretném fejleszteni, és megtudni, hogy van-e egyáltalán tehetségem. :)
2014. aug. 6. 13:37
 5/6 hosszúhajú ***** válasza:
Zeneiskolai ének tanár után, ha van érzéked hozzá, akkor a nyolcosztályos gimi mellett is járhatsz konziba, de nyilván akkor a közismereti összes cuccot azt a nyolcosztályosba tanulod, csak a zenei dolgokat a konziba.
2014. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha 14 évesen nem tudod még, hogy van-e tehetséged, ne menj énekesnek. Ilyenkor általában már kiderül, hogy szép-e a hangod, vagy nem. És az oké, hogy magánéneket csak az után kellene elkezdeni, hogy beállt a hangod, de akkor is kell egy alap strapabírás.
2015. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!