Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen eszközzel lehet az...

Ugyancsak kérdése:

Milyen eszközzel lehet az általam kiexportált midi-fájlokat szűrőn vagy keverőn keresztülvinni?

Figyelt kérdés
Fl Studio-t használok, és szeretném megtudni, hogy hogyan adnak koncertet a DJ-k. Sima laptopom van gyári hangkártyával. (Tegyük fel, hogy veszek egy külső hangkártyát és egy analóg szűrőt.)

2014. aug. 3. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A Dj-k nem adnak koncertet, csupán lejátszanak zenéket egymás után, amiket összeszinkronizálnak (maximum fellépésnek nevezném). A MIDI-t pedig nem lehet szűrőn vagy keverőn végigvinni. A MIDI nem hangfájl, az csak azt tartalmazza, hogy a kottában a hangok hol, mikor, milyen erősséggel, satöbbi vannak.
2014. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de nem azt kértem, hogy a szóhasználatba köss bele, egyébként pedig te Yonderboi-zenelejátszásra, meg Skitzah-fellépésre szoktál járni?

Mert én már voltam olyan Justice koncerten, és szerintem ezt helyes így mondani. Másrészt, ha hiba van a kérdésfeltevésben, próbáld meg kijavítani, majd megválaszolni. Nem olyan nehéz kitalálni, hogy a kérdésfeltevésem hibás eleme, a "midi" helyére a hangsáv szót kell beilleszteni. Ha még így is hajlandó vagy válaszolni, az nagy akaraterőre és önuralomra utalna, tehát arra kérlek, válaszolj a módosult kérdésre!

Köszönöm.

2014. aug. 11. 20:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kérem elnézésedet, hogy válaszoltam :DD

(a fellépéses témát hagyjuk, nem áll ínyemre veszekedni...) Te választ keresel, én tudok válaszolni.

Szóval:

Akkor most hangfáljt exportáltál ki, vagy MIDI-t.

Mint írtam, a MIDInél nem lehetséges.

Ha hangfájlt exportáltál ki (amit feltételezek is), akkor a DAW-odon belül tudod effektelni. Milyen DAW-ot használsz?

Ha Ableton, akkor az alsó sáv az, ahova tudsz dobálni effekteket. Ha FL Studio, akkor nyomsz egy F9-et és az adott linkelt csatornára tudod rárakni az effekteket...ha többre szeretnéd egyszerre ugyanazt az effektet, akkor kicsit bonyolódik a dolog, mert csinálnod kell egy return channelt, ahova beviszed azokat a csatornákat, amiket effektelni szeretnéd...ennek meg van az előnye és a hátránya is.

Előny: kevesebb energiát fogyaszt a processzorod, mert (tegyük fel) 9 helyett csak 1x kell dolgoznia.

Hátrány: mivel egy hangsávként kezeli a géped, innentől már nem tudod "visszabontani" az eredeti hangsávokra úgy, hogy meg is maradjon rajtuk az effekt.

Remélem segítettem :)

2014. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!