Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan lesz a skálákból szóló?

Hogyan lesz a skálákból szóló?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni szólózni. Elkezdtem a moll pentaton skálákat tanulni. A C-t meg is tanultam nagyjából, de nem értem, hogy működik. Minden hangnemben és fekvésben meg kell tanulnom minden skálát ? Azt tudom, hogy pl a C dúr és az A-moll összetartoznak, de akkor is csak annyit látok, hogy rengeteg skála van, és nem tudom, hogy lehet ennyi mindent megjegyezni, főleg utána meg összekombinálni, és csúszkálni össze-vissza a gitáron :) Tudnátok 1-2 tippet mondani, ti hogyan tanultátok meg őket, hogy érdemes ? :)

2014. júl. 19. 09:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Skálákat nem azért tanulunk, hogy azokat variálgassuk. A skálák arra jók, hogy a kezedben legyenek az egyes "alakzatok", ne kelljen keresgélni a hangokat és az ujjrendet zenélés közben közben. A szólónak elsősorban az ember fejében kell megszületnie. Van egy adott harmóniamenet, eszedbe jut rá egy dallam, és azt eljátszod. Az elején nyugodtan dúdolhatod is, úgy könnyebb átültetni hangszerre. Az se baj, ha csak pár hangból álló egyszerű dallamocskák jutnak eszedbe. Idővel jobb lesz. Legfontosabb a zenei hallás fejlesztése. Hallgass sok zenét, próbáld meg leutánozni, figyeld meg, melyik szóló hogyan épül fel.Találkoztam már olyan emberrel, aki betanult skálákat próbált egymáshoz kötni kínkeservvel. 2 perc után haláli unalmas volt az egész.
2014. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. Nekünk is meg kellett dur, harmonikus, melodikus moll skálák összes hangnemben, összes felbontásban.
2014. júl. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aha értem, akkor végülis a lényeg,, hogy minden hangot meg kell tanulnom a gitárnyakon, csak a skála segít benne, hogy melyik hol helyezkedik el, és lesz mihez kötni. :) Akkor nem kezdem el mindet bemagolni, inkább csak párat, és próbálom közben a hangokat is megjegyezni az összeset. Csak nem tudtam azt sem hol kezdjem, mikor megláttam hogy 1000 féle van :D


Köszi, ment a zöld kéz mind a kettőtöknek :)

2014. júl. 19. 18:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Éppenséggel nincsen 1000 féle, csak 40 abból amit tudnod kell, és azoknak a felbontásai. A 40 azért egy elég szépen behatárolt szám.
2014. júl. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs, 41 :)
2014. júl. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szuper, 10-20 év és meg van :D
2014. júl. 19. 18:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát ha évente legfeljebb 2 skálát tudsz elsajátítani, akkor igen, kell a 20 év, de inkább ne akarj megtanulni improvizálni. :)
2014. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem az is segít, ha megtanulsz 2-3 gyakran használt skálát és elkezdesz ismertebb szólókat megtanulni, akkor rájössz, hogy a gyakorlatban milyen dallamokat melyik skálákból játszanak milyen akkordmenetekre és ahogy ez elkezd tudatosulni, meg bizonyos technikák már az ujjadba rögzülnek, be fog indulni a dolog...
2014. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tömören annyi, hogy figyeld egyszerre egy adott dal szólóját és akkordjait. Előbb-utóbb rájössz, hogy melyik hang miért van ott.
2014. júl. 20. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!