Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tanuljam meg az alapokat...

Hogy tanuljam meg az alapokat zongorán?

Figyelt kérdés
Ma vettünk egy zongorát, a tesóm jár zongorára 1 éve( 8 éves), én gitáron tudok játszani(15/F). Hogy tanuljam meg zongorán az alapokat és kottát olvasni? Valamilyen online tanfolyam vagy valami oldalt, ahonnan lehet tanulni. Légyszi segítsetek!!!

2014. júl. 7. 18:20
 1/4 anonim válasza:

[link]

szia én 7 éve zongorázok és nagyon szeretem

a zongorázás önmagában nem nehéz mivel egy hanghoz különösebben semmi nem kell csak az hogy lenyomod a billentyűket

tanuld meg melyik milyen hang p.milyen hang az elsővonal? az É hang

az a jó zongorában hogy teljesen megeggyeznek a hangok azzal amit mondjuk énekórán olvasunk. teljesen ugyan az

belinkelek neked egy oldalt

tudom ez így elég kevés de ha kutatgatsz a neten találsz rengeteg kottát stb. és ha kérdésed van csak írj privátba majd segítek

14/L

2014. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. júl. 8. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát a szolfézs az elég alap hozzá. Azt seggeld be, amit linkeltek. Bár biztos anélkül is meg lehet tanulni, én emlékeim szerint 5 évesen csak zongorára jártam, szolfézsra nem, mégis boldogultam valahogy. :D

De a kottaolvasás azért hasznos lehet, úgyhogy ne hagyd ki, bonyolultabb daraboknál már kell az is.

Azon túl Zongoraiskola 1. Annál alapabb és egyszerűbb könyv nincs, szerintem mindenhol azt használják. Tesód is abból tanul biztos, de neten is láttam már pdf-ben, szerezd be. Gondolom otthon vagyok nyáron, a család meg jó esetben nincs ott, gyakorolhattok kedvetekre. :D Tesódat is megkérheted ám, hogy mutasson dolgokat, biztos örülne neki, és gyorsabb meg egyszerűbb, mint ha magadtól bogarászod a könyveket, pláne a gépet.

Kottát olvasni és zongorázni is könnyebb megtanulni, ha a hangszer előtt próbálkozol, ez nem olyan, amihez elég a gép előtt ülni. :)

2014. júl. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a 2.nak is :) Amúgy erről az oldalról lehet tanúlni?

[link]

2014. júl. 8. 11:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!