Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tudnék zenét szerezni?

Hogy tudnék zenét szerezni?

Figyelt kérdés
Jártam zeneiskolába 13 évig, szóval nem vagyok zenei analfabéta, ismerem a kottát és tudok csellózni. Az érdekelne, hogy tudnék úgy zenét szerezni, mint a mai énekesek? Többről is lehet hallani, hogy saját magának írják a dalaikat pl. Janicsák Veca, Varga Viktor, Wolf Kati, Rúzsa Magdi...stb. Vagy Rácz Gergő és Rakonczai Viktor is írnak sok dalt, bár ők elsősorban nem saját célra. Ők hogy szereznek zenét? Milyen módszer, program van erre? A módszert azért kérdezem, mert gondolom nem úgy, mint 200 évvel ezelőtt, hogy kottapapírral leülnek egy zongora elé.

2014. jún. 22. 13:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt van egy cikk, + videó bemutató, esetleg hasznát veszed?


[link]

2014. jún. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de én kicsit komolyabb programra gondoltam. Itt ahogy látom, véletlenszerű az egész, én meg egy tervezett, jól összeállított zenét szeretnék. PL. itt van ez a dal. Ez az, aminek a szövegét és a dalt is Veca szerezte egymaga. Szerintetek hogyan?

[link]

2014. jún. 22. 14:31
 3/10 anonim válasza:

Már bocsi, de 13 év zeneiskola után ha ez a kérdés felmerül még benned akkor valami nagyon nem stimmel...

Elmondom én hogy csinálom, 13 év zeneiskola nélkül...

Megfogom a gitárt, improvizálok, pötyögök, ha összeáll egy értelmes dallam először megpróbálok ráénekelni halandzsa szöveget, aztán később írok rá normális szöveget.

Tipikus példája vagy, hogy zenész nem az iskolától lesz valaki, zeneszerző meg pláne.

2014. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy két mondat után minősítesz. Gratulálok. Igen, látszik a válaszodból, hogy közöd nincs a zeneiskolához. Attól, hogy 13 évig csellóztam (nem is megy rosszul..) még nem lettem zeneszerző. Tudod a zeneiskolában a zeneszerzés egy külön tárgy, sőt.. azt inkább zeneművészetin tanítják, "sima" zeneiskolában talán nem is. Az, hogy leülsz és pengetsz, majd leírod az akkordokat, az egy dolog. Ilyet csellóval nyilván én is tudok, hogy próbálgatom, de nem klasszikus zenére gondoltam, hanem pl. a Veca-dal, amit belinkeltem, vagy hasonló. Elektornikusan készített zene, ahol több szólam is szól és azoknak összhangban kell lenni. A mai popdalok zenéjére céloztam, nem komolyzenei műre vagy gitárakkordokra. Érted? :)
2014. jún. 22. 19:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy ezt mondom, most én is előítéletes leszek, de a kommentedből azt hiszem, ismerem azt a típust, amit Te képviselsz. Kaptál/vettél egy gitárt, otthon elpengetsz, egyedül vagy barátokkal, esetleg közösen zenélgettek és különbnek képzeled magad mindenkinél, bebeszéled magadnak, hogy te milyen nagy zenész vagy, persze a kottát nem ismered, de ez részletkérdés. Attól, hogy valaki elolvassa a wikipédián 5 betegség tüneteit még nem lesz orvos..
2014. jún. 22. 19:34
 6/10 anonim válasza:
Értem mire céloztál, de azt is látom hogy nagyon nem értjük egymást. MINDEN dal, ez amit linkeltél ez is, először feltehetőleg egy akkordhangszeren készült el (zongora, gitár, stb.) natúrban, aztán színezték ki, adták hozzá az effekteket, az újabb szólamokat, több sávban. Mi a nem érthető ebben? A dallam, az ötlet egyetlen hangszeren születik, minden más csak díszítés azt később teszik hozzá.
2014. jún. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre voltam kíváncsi. Attól, hogy akármit le tudok játszani csellón, a zeneszerzéshez közöm nincs, nem tudom, hogy működik. Vagy hogy a mai világban milyen eszközök segítségével, használatával csinálják.
2014. jún. 22. 19:37
 8/10 anonim válasza:

"Bocs, hogy ezt mondom, most én is előítéletes leszek, de a kommentedből azt hiszem, ismerem azt a típust, amit Te képviselsz. Kaptál/vettél egy gitárt, otthon elpengetsz, egyedül vagy barátokkal, esetleg közösen zenélgettek és különbnek képzeled magad mindenkinél, bebeszéled magadnak, hogy te milyen nagy zenész vagy, persze a kottát nem ismered, de ez részletkérdés. Attól, hogy valaki elolvassa a wikipédián 5 betegség tüneteit még nem lesz orvos.."


1. Igen, vettem egy gitárt, tanárral tanulok már pár éve és ismerem a kottát.


2. Nem beszélem be magamnak hogy mekkora zenész vagyok, mert nem vagyok, teljesen átlagos tehetséggel vagyok "megáldva" és talán egy kicsivel több szorgalommal.


3. Az, hogy zeneszerzéshez zeneiskola meg zeneművészeti iskola kellene egy nettó baromság. Nézd meg a mai könnyűzenei (vagy a régi) zenészek nagy részét, és rájössz, hogy elenyésző részüknek van ilyen képesítése. Itt felsorolni sem lehetne hány olyan befutott zenész van, aki eredetileg karosszérialakatos meg villanyszerelő vagy fogorvos volt. Rengeteg.


4. Ha hiszed, ha nem a dalok így születnek, ahogy előzőleg leírtam. Próbálgatással, énekelgetéssel, ötleteléssel. Soha nem papíron, az a komolyzene, ez meg egy más műfaj.


5. Ismerősöm dolgozott a Janicsák Vecával (meg az apjával is), nem egy zenei zseni a nő, csak jó hangja van és jó marketingje.

2014. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha valamit félreértettem, akkor bocs, de azért a "Tipikus példája vagy, hogy zenész nem az iskolától lesz valaki, zeneszerző meg pláne." elég erős mondat volt, ezt te is beláthatod. Vecának jó a marketingje? Egy kalap sz_rt nem ér a marketingje. A legbénább dalait viszik a rádiókhoz is. Most éppen a dögunalmas Könnyek az esőbent, mikor arról a lemezről magasan az Én várok rád a legnépszerűbb youtube-on. Ott volt a Szenvedély. Csak a dalt hallgatták meg majdnem 1,5 millióan, de nem küldték be rádiós dalnak ezt, hanem a sz_r Szeretek élnit. Bocs, hogy így belementem a részletekbe, de Veca marketingje egy fos, úgy ahogy van.
2014. jún. 22. 19:46
 10/10 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy az RTL-től is kitiltatta magát, már a TV2-höz se hívják... Katasztrófa a managementje. Egy majom is jobban csinálná.
2014. jún. 22. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!