Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan különboztetem meg a...

Hogyan különboztetem meg a trancet a house-tol, technotól stb?

Figyelt kérdés
Hogyan ismerem fel egy dallamról ,hogy az trance, ill. ezen belül hogy mitol uplift, vagy progressive vagy techtrance stb. Felvilágosítást kérek :)

2014. jún. 19. 17:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen lehet a hallásod.

Ezt ne szidalmazásnak vedd, csak ha megvan hozzá a füled akkor gond nélkül meg tudod különböztetni. Ha meg nincs, akkor mondhatunk akármit, akkor sem fogod.

Ennyit kezdésnek. :D


Nos!


A trance-nél általában van egy alap basszus, és az köré építenek be különböző lágyabb dallamokat. Az uplift az pl.: olyan dallamokat vonultat fel, amiktől az ember úgy érzi "lebeg".


Ezt ha meghallgatod.:


https://www.youtube.com/watch?v=oNE7nV52uPg


Hallhatod, az alap mellet menő lágyabb szólamokat (vokál, zongora talán)


A progressive-et nem igazán lehet belőni, csak így hallás alapján.


A tech trance az sokkal techno-s alapú, és az köré építik a lágy dallamokat.


Az acid-ot a legkönnyebb felismerni, feltéve ha tudod milyen az az acid hangzás.

( https://www.youtube.com/watch?v=K8tMHkkAtXE )


Ennyit a trance-ről.


Techno: A techno-t onnan tudod megkülönböztetni a trance-től, hogy az alap basszus köré elektronikus zenét körítenek. Nem olyan érzelmes, lágy ritmusokat.


House.:

A house az teljesen party zene. Gyakran beleénekelnek, általában az alap ritmusa valami lüktető basszus, vagy ugyan az a sablon.


Remélem valamennyit segítettem.


U.i.: Hallgass meg többet mindegyik stílusból, és akkor könnyebben megismered.

2014. jún. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Köszi! faszán elmagyaráztad!
2014. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!