Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet a legrégebbi, jó...

Mi lehet a legrégebbi, jó hangzású, harmonikus zene?

Figyelt kérdés

Nem arra az ókori egyiptomi tingli-tangli pár hangos kotyvaszra gondolok, ami az első zenei írásos emlék.... azok a matekhoz és építészethet érthettek, azt elhiszem, de a zenéhez valószínűleg nem... ;)


Olyat keresnék, ami nagyon-nagyon régi, a legrégebbiek között van, de még most is simán elénekelné, elhallgatná az ember.


Valami olyasmi érdekelne, mint a reneszánsz zenék, vagy mint az élvezhetőbb középkori egyházi zenék (sok katyvasz van azok között is), de ami tényleg nagyon-nagyon régi.


Lehet felőlem monofónikus, bármilyen hangszerre írt, bármilyen vallású, stb., CSAK HALLGATHATÓ LEGYEN, legyen normális dalama, ne csak valami egyiptomi/sumér hangjegykatyvasz legyen egy papíruszon, ami mint lelet, lehet, hogy érdekes, de zeneileg nem több, mint amikor a két éves mutatóujjal nyomogat a zongorán.



2014. jún. 5. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
azték zenék?
2014. jún. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ilyenre gondolsz? : http://www.youtube.com/watch?v=tiFljznibKo


Sajnos nem találtam sok infót eredeti azték őszenékről.


De mondjuk itt meg az a gond, hogy a zene alatt embereket áldoztak fel. Ezek az aztékok kb. mindig mindenkének kitépték a szívét, ha nem volt elég gyilkolnivaló szerencsétlen polgár, akkor háborút indítottak, hogy kínozhassák az emberfiát és minél több izomrostot barmoljanak szét a természetben.


Úgyhogy ők nekem nem kóserek. Még jó, hogy a spanyolok jól megruházták őket vagy egy évezredre.



Valaki más? Lehetóleg normális kultúrából normális zenét. És MINÉL RÉGEBBIT!!!

2014. jún. 5. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Tényleg az aztékok azt csinálták,hogy embereket áldoztak.Élve felvágták a hasát a szerencsétlennek és kitépték a még mozgó szívet.Meg volt valami labdajátékuk és ott a vesztes csapat kapitányát áldozták fel.Vagy az ellenségeiket.DE ÉRDEKES MÓDON EZ A ZENÉKBŐL NEKEM NEM JÖN LE.(első voltam)
2014. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Egy francia linkben találtam ezt:


[link]

(Meg kell várni, hogy a hülye hirdetések lefussanak!)

A kísérőszöveg fordítása:

"Hallgassák meg a világ legrégebbi dalát!

Egy, a zenei régiségekre specializált archeológus kutatónak sikerült rekonstruálnia egy dalt, egy antik görög partitúra alapján. Ez lenne eddig a legrégebbi zene, amit valaha is felfedeztek."

Az oldal állításaiért nem felelek, én csak leírtam, amit ezzel kapcsolatban találtam... :)

2014. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Úúúúúú, ez a görög zene már azért eléggé durva!


Az elején még eléggé disszonánsnak tűnt, de amire a sokadik ismétlést is végighalgattam a videóba, szinte a fülembe mászott a dallam, és kifejezetten szép és megnyugtató volt.

Nagyon szép zene!


Bár szerintem abban nincs szó szerint igaza a cikknek, hogy ez a legeslegrégebbi zenei emlék, mert az egyiptomiaktól fennmaradt több zene is (azt hiszem 8 partitúra), és ott a legrégebbi több 1000 éves. És ugye az egyiptomiak kultúrája régebbi, mint a görögöké.


De abban biztos igaza van, hogy ez az első hallgatható/elviselhető dallam, ami fennmaradt.


Köszönöm az infót/utánajárást!

2014. jún. 7. 12:27
 6/12 A kérdező kommentje:

"DE ÉRDEKES MÓDON EZ A ZENÉKBŐL NEKEM NEM JÖN LE"


Rendben, lehet, hogy nincs a hangjegyeikben lekódolva, hogy miket csináltak, de a zenéjük bizony anno a véráldozataik szertartásának kíséretét adta.


Mindegy is, az azték népség egy kiírtásra született degeneráció az emberiség történelmében. Hála a jó égnek, hogy letörölték őket a föld színéről!



- Hadnagy! A spanyolok meg akarnak támadni minket, mit tegyünk?!

- Állítsanak fel egy tízezres sereget. Ha kell, szereljék fel a 14 éveseket is, és állítsák hadrendbe.

- De uram! Tízezres hadsereg! Örülhetünk, ha a teljes lakosságból egy pár száz fős sereget fel tudunk állítani!

- Ne hülyéskedj! Több ezres-tízezres városainkból ne lenne, ki védje a hazát.

- Igen, uram, de tudja, a sámánainknak szükséges volt némi áldozatot bemutatnium a 02105-ös és a 02314-es kódszámú isteneinknek, mert sötét erőket éreztek az éterben.

- NÉMI áldozatra??!

- Hát igen, tudja, hogy az isteneink és a papjaink szava a legfontosabbak. Ja, és sajnos a tőrök és lándzsáink többsége is berozsdásodott a rászáradt vértől, úgyhogy a fegyverellámányban is lesz némi gondunk.

- Akkor szóljon papjainkan, üzenjék meg az isteneinknek, hogy állítsák meg a spanyolok seregét.

- Én megpróbálhatom, de tudja, milyen elfoglaltak ők. Nem lehet mindenféle ezt-azt csak úgy kérni tőlük. Ők annál sokkal fontosabb emberek, és értik a dolgukat.

2014. jún. 7. 12:41
 7/12 A kérdező kommentje:
bemutatnium -> bemutatniuk
2014. jún. 7. 12:42
 8/12 anonim ***** válasza:

Szívesen!

Azért írtam, hogy nem felelek a cikk állításaiért, mert én is hallottam valamit az óegyiptomi partitúrákról.

Magyar linket nem találtam, hát beírtam franciául, és ezt adta ki, úgy fordítottam, ahogy ők írták.

Engem is érdekel a téma, és tényleg, többszöri meghallgatás után fel lehet benne fedezni a mai fülnek is érthető "logikát".

2014. jún. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
kedves kérdező , hadd formáljam már egy kicsit a zenei ízlésedet: [link]
2014. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Al Di Meola - Hát Te most viccelsz velem!? :D


Kisebbik öcsém gitár szakos a művészetiben, és ha otthon a gitárról van szó, akkor Al Di Meola az emlegetett minta. (kb. az ő nevét hallom a leggyakrabban) :) Zenesuliban is több darabot adtak fel tőle neki.



Egyébként meg nyugodtan! :) De ezt most csak úgy egyébként választottad, vagy van valami köze a dolgokhoz??

2014. jún. 7. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!