Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan szokjam meg a gitár...

Hogyan szokjam meg a gitár tartását, van erre valami gyakorlat?

Figyelt kérdés

Most vágok bele a tanulásba egy akusztikus gitáron.. biztos frászt kaptatok a kérdéstől, nőként jobbat fel se tehetnék! :D

A megszokott kottát már simán olvasom, 6 évig fúvós hangszeren játszottam.

Arra gondoltam, hogy a kottában lévő hangokat játszanám sorban, hogy megszokjam az új hangszert. Egy pár nap örömködés után persze jöhetnek az akkordok, de egyelőre olyan bénán áll a kezemben, hogy nincs jobb ötletem!

Jó ez így vagy mégis inkább az akkordokkal kezdjek? Nincs valami spéci gyakorlat, ami bejáratja a bal kéz mozgását?

Köszönöm! :)



2014. jún. 5. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én elkezdeném az akkordok tanulását, az, hogy "bénán" áll a kezedben, a gyakorlással gyorsan meg fog szűnni. Ülve nem nagyon lehet rosszul tartani a gitárt, ne aggódj emiatt, egy idő után természetesnek fogod érezni. A kezed gitárnyakon való mozgását azzal tudod javítani, ha megtanulsz egy-két skálát, és azokat begyakorlod a különböző fekvésekben. Elsőnek a pentaton skálát javaslom, arra elég gyorsan rááll az ember keze. Mindenesetre én megtanulnám a gyakoribb (elsőnek egyszerű dúr és moll) akkordok lefogását, pengetését és a gyors akkordváltásokat, azzal rövidebb idő alatt elég látványos eredményt tudsz elérni. Ezzel párhuzamosan mehet a skálák gyakorlása is.
2014. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Ma inkább újra átvettem az elméleti részeket, próbálgattam mindenféle pengetési módszert.. Nagyon tetszik a Cort Earth 70-esem hangja, nem tudom letenni!
2014. jún. 5. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Keress helyes gitártartásról anyagot, olvass át minél többet, és persze gitárral a kézben kövesd! Eleinte természetellenesnek hat az is, de óriási könnyítés későbbre, ha azonnal azt szokod meg. Igazából a kreatív lustaság szűrlete az is. Ez a hüvelykujj függőlegesen a nyak hátulján, függőegesen hol feljebb, hol lejjebb, többi ujj utolsó perce merőlegesen érkezik az érintőkhöz lehető legközelebb (ez a precizitás is nagy életmentő később), meg az egyenes bal csukló miatt 30-40 fokban is előretolt, néha jócskán felemelt nyak, kicsit ölelős jobbkéz, pengetőtartás, hevederhossz pont olyan, mintha ülnél, és asszem nem hagytam ki semmit... :)
2014. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú.. köszönöm a precíz leírást! Közben találtam tanárt! Megszenvedtünk, de most már megyeget!
2014. jún. 9. 09:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!