Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha tabot olvasok hogyan...

Timi124 kérdése:

Ha tabot olvasok hogyan tudhatom meg hogy miként kell pengetni a gitárt?

Figyelt kérdés
Sziasztok nem rég kezdtem tanulni gitározni, de egy csomó szám tabját megtaláltam de nem tudtam milyen módszerrel pengessem le a húrokat, akkordokat. Ebben kérem a segítségeteket.

2014. máj. 25. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

nem egészen értem a kérdést,de:

e|--12------12---10---8-----7-----10---7---------10----------------------------|

B|--13------13---12---10---8------8----8---9----12-----------------------------|

G|-------------------------------------------------9---------------------------|

D|-----------------------------------------------------------------------------|

A|-----------------------------------------------------------------------------|

E|-----------------------------------------------------------------------------|

ez tehát egy tab,ami fent kezdődik azt (általában) az alsó(vékony húrokon játszod) és egész egyszerűen azon a bundon(érintő)fogod le,amilyen szám ott van,és minden egyes hangot külön kipengetsz.

Ha pedig nem megy,nézz róla videókat youtube-on és abból fejtsd meg hogy is van az..én is így tettem :)

UI:egy jó tanács:ha gyorsan akarsz játszani lehet idegölő lesz az elején,de oda vissza kell pengetni szólókat stb.

meg amúgy is egyszerűbb később.

2014. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ezt elég szerencsétlenül dobta ki,de semmi gond...remélem megértetted ;)
2014. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt így értem akkor irány a youtube ha nem tom milyen módszerrel pengessem le az akkordokat =)

Mégegyszer köszönöm =)

2014. máj. 25. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha egy akkordos jelölésnél, de néha taboknál is D és U betűket látsz pl: DUDU az a pengetést jelöli:


[link]


D - Le (Down)

U - Fel (Up)


DUDU = LE-FEL-LE-FEL


De taboknál leginkább 2 fajta szimbólummal jelölik:

[link]

A V betű a felfelé pengetés, a másik a lefelé.


Ha egyik módszert se látod jelölve akkor tényleg youtube :)

2014. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még. Amikor én kezdtem először nem is figyeltem a fel vagy le pengetést, mindent csak le vagy fel-le-fel-le pengetéssel játszottam. Ha még nem olyan rég kezdted akkor ezzel ne foglalkozz, játszd ahogy tudod :)
2014. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ez nagyon sokat segített =) és rendben játszok bárhogyis de büszkén mert én játszom azt a dalt amitől mindenki a környezetemből megörül =D

köszönöm =)

2014. máj. 26. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!