Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell egy otthoni stúdió...

Mi kell egy otthoni stúdió kialakításához?

Figyelt kérdés
A ballagási pénzemből szeretnék csinálni egy alap stúdiót. Mivel semmi tapasztalatom sincs e téren, szeretném, ha leírnátok, hogy egyáltalán mik kellenek ehhez, és hogy melyik termékeket ajánljátok. A keretem kb. 150E Ft.

2014. máj. 22. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

egy ilyen meg egy erős pc kezdetnek megteszi!

2014. máj. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék belekötni vagy kritizálni, de miért szeretnél arra költeni, amivel kapcsolatban nincs tapasztalatod? :D

Nagyon sokan belekezdenek a "zeneírásba" tapasztalatok nélkül...meg is van az eredménye (már ha egyáltalán annak lehet tekinteni) :D


Szeintem inkább iratkozz be egy zongorára vagy valamilyen hangszerre. Jót fog tenni, hidd el :) (ha már voltál,előre is bocs)


Amúgy mire használnád? Teljesen elektronikus, vagy akkusztikus hangszerek felvétele?

Csak mert egy jó studio monitor olyan 50-nél kezdődik és még nincs benne se gép, se hangkártya...amit nehéz kihozni ennyiből. A hangkártya olyan 40-nél kezdődik (mármint, ami teljesen alkalmas zeneíráshoz) a maradék 60 pedig egy VGA nélküli gépre lenne elég...gondolom használnád játékra is (és HDD-t, PSU-t, DAW-ot még bele sem számoltam)

Szerintem olyan 250ból lehet kihozni egy kezdő "stúdiót" legálisan.

Ha kiadóhoz nem mész, csak magáncélra csinálnál zenét, akkor tudsz rajta spórolni olyan 50-100k-t :D egyszerűen torrentezed a DAW-ot és a VST-ket :D

2014. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Csak egy jó tanács:

Vigyázz az internetes csalókkal!

Leírtad a kérdésedben, hogy "semmi tapasztalatod nincsen" + azt is odaírtad, hogy mennyi pénzed van erre.

Ezek után nem csodálkoznék, ha megtelne a postaládád "segítőkész" jóakarókkal, akik rád akarnak sózni valami 20-30 ezer Ft értékű "profi" használt cuccot (hozzátéve, hogy amúgy 200 ezer lenne, és ez most kihagyhatatlan alkalmi vétel, és rajtad kívül 5 másik érdeklődő áll sorba érte, és most rögtön csapj le rá stb.)

Szóval, csak óvatosan!

2014. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!