Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Otthonra milyen hangszóró...

Otthonra milyen hangszóró rendszert lehet összeállítani?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy semmit nem értek hozzá. Most 105 wattos nortek 5.1 hangszóró szett van itthon, ami hát... nem szól szépen, és ha hangosabban hallgatom szinte nincs is mély, eltűnik. Szeretnék egy mélynyomót vásárolni, erősítővel 200-300 watt környékén illetve, valami éles hangsugárzót. Ezt, hogy tudnám kivitelezni? Lehetőleg olcsón?

2014. máj. 8. 22:25
 1/3 savanyújóska ***** válasza:
Nemnem... Hifiben vagy olcson, vagy jot. Alapvetoen a prohardver.hu forum reszeben a 2.0/2.1 hangfalas topikot tudom ajanlani, ott majd jol lebeszelnek a melynyomorol...:D (Egy ott is elfogadhatonak/ajanlottnak mondott 2.1 olyan 40-50 korul kezdodik). Illetve ha erositoben gondolkodsz, akkor van egy hifi topik is, ott mar elegge megszallottak is vannak. (Passziv rendszerre siman el lehet kolteni par millat, ha van, persze azert nem ez a jellemzo.) Ugyanakkor eleg segitokesz mindenki, ha az elso hszt (ha van) atbongeszed, es az alapjan irsz, akkor gyorsan es ertelmes tanacsot lehet kapni. (Tobbnyire eleg egybehangzo velemenyek vannak, viszont az is igaz, hogy eleg nagy mintarol, tehat a lenyegesebb lehetosegeket mind hallotta mar valaki valoszinuleg.)
2014. máj. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem apám vett egy 80 W-os JVC stereo erősítőt egy 120 W-os Thomson 120W-os mélynyomót, összesen 5500-ért. Majd vettem egy Pioneer 60W-os dupla hangfalkimenetes stereo erősítőt 12500-ért, hozzá egy pár 80 W-os 3 utas hangfalat 8000-ért, meg még rákötötfem az otthoni Szereo Videoton hangfalpáromat is, majd vettem 4500-ért egy pár Sony 2 utas hangfalat centernek a jvc-hez sorbakötve, végül 1 40W-os duplahangfalkimenetes Scott Erősítőt 5000-ért, azon van egy pár Pioneer 20W-os hangfal 5000-ért, ami mondjuk kevés, de még rákötök majd egy pár Aiwa-t és akkor nem fog szétmenni.


Nyilván mind használt, de elég jól szólnak.


Az egészet rákötöttem egy 5.1-es hangkártyára, a gépre még rá van kötve egy LCD Tv, és kész is az otthoni házimozi. :)

2014. máj. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze ha csak zenéhez kell, akkor inkább csak stereo! :)
2014. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!