Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni, önszorgalomból lehetséges?

Figyelt kérdés
2009. dec. 24. 17:49
 1/10 A kérdező kommentje:
önszorgalom alatt azt értem hogy neten nézelődök, mit-hogy kell, esetleg guitar hero-ban próbálkozom :) Tanár nélkül.
2009. dec. 24. 17:49
 2/10 anonim válasza:
Guitar heroval lóf@szra sem mész szerintem, de amúgy igen, vannak jó tutorialok neten, meg könyvek stb. Sokan tanulnak így gitározni sikeresen.
2009. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
A guitar hero-nak semmi köze nincs a gitározáshoz... Lehetséges de én inkább a tanárt ajánlanám.
2009. dec. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Guitar Hero-t most felejtsd el. :) Valamilyen szinten megtanulhatsz magadtól is, igen. Vannak olyanok, akiknek van hozzá hallásuk, érzékük, és mondhatni ösztönösen nyomják. Viszont azt sem szabad elfelejteni, hogy a netes videók csak megmutatják, hogy hogy kéne, egy tanár emellett személyre szabottan ki is tud javítani. Ha van rá anyagi kereted, akkor ne ezen akarj spórolni, érdemes egy jó tanárt felkeresni.
2009. dec. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!


Én tapasztalatból mondom hogy szükséges az elején tanárhoz járnod, aki figyel a hibádra, a rossz fogásra stb. Aztán már magadtól elkezdhetsz számokat tanulni :D

2009. dec. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Thurston ***** válasza:
54%

Én viszont nem ajánlok tanárt. A zene művészet, nincsenek kötelező, jól bevált formulák, amiket tanítani kéne. (Illetve vannak, den em kéne, hogy legyenek..)

Ha úgy tanít meg valaki mindenre, azt az egyediséged elképesztően megsínyli majd.

2009. dec. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg vagyok a másik fele:) Gitárt tanítok kezdőknek, nagyon ügyesek és szorgalmasak nálam, az előző tanárja az egyik kis tanítványomnak nem figyelt a tartására, és most én javítgathatom. Ezért nem tanárt, hanem ROSSZ tanárt nem ajánlok. A zene művészet, igen, de a helyes elsajátításához mindenképpen legalább kezdőként kell egy tanár, hiszen ha az alapokat nem jól tanulod meg, később nem tudsz majd olyan könnyedén játszani és magadévá tenni a hangszert. A festészetet is tanulni kell,pedig az is művészet! Azt ajánlom,ha helyesen szeretnél megtanulni gitározni,akor az első években keress egy tanárt.
2009. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindig is meg akartam tanulni hangszeren játszani. De a száraz módszerek, unalmas skálázgatások meg szolfézsok elvették a kedvemet, még ha a tehetségem meg is lett volna hozzá. Ezért hagytam ott a szintetizátor tanárt, később az énekórákat.

Amikor a gitárt választottam, akkor eldöntöttem, hogy tanár nélkül fogom elsajátítani a használatát. Láss csodát: két év alatt olyan szintre jutottam magamtól, amire nem is számítottam. És közben még a kedvem sem ment el tőle. Nem volt kényszer, nem volt határidő, mindig azt tanultam meg amihez kedvem volt. így sokkal, de sokkal jobb tanulni. Ha viszont már olyan szintre érek, ahonnan egyedül már nem tudok feljebb lépni, biztosan keresek tanári segítséget. (Most pl. a barrékkal bajlódok, és a helyes ujjtartás ill. az egészséges ujjak miatt egyszer érdemes lesz szakembert felkeresnem.)


Persze embere válogatja. Valaki igényli, hogy eligazítsák, segítsék, ellenőrizzék, de az elvadult művészlelkek, mint én előbb-utóbb biztosan megsínylik a kötöttségeket, és otthagyják a tanárt, legyen az akármilyen jó is.


Mérlegeld magadban, hogy képes vagy-e önállóan dolgozni pl. napi egy-egy órát, be tudod-e osztani az időt, tudod-e, hogy mit szeretnél elérni és mi mire épül stb. Ha igen, akkor az akaraterő és a szorgalom meghozza gyümölcsét. De ha úgy érzed, hogy ez plusz energiát emésztene fel, akkor érdemes tanárra bízni a vezénylést.

Eredményes tanulást kívánok!

2010. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11:08 megkérdezhetem hogy hol tanítasz?
2010. márc. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni autodidakta módon, nem egy nagy gitáros van aki így tanult meg. Tommy Emanuel sem járt zeneiskolában még is van neve ebben a szakmában! :D

Azt ajánlom, hogy legyen az illető szorgalmas és ha nem is rögtön, de egy kis idő múlva nézzen el egyszer, kétszer gitártanárhoz, hogy az esetleges hibáit kijavítsák és ne rögződjenek benne.

2010. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!