Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek a rock dalszövegei...

Szerintetek a rock dalszövegei miért mindig negatív dolgokról, emóciókról, szólnak?

Figyelt kérdés
Sokan azt mondják a feladat az lenne, hogy társadalomkritikát írjanak. De miért kell kritizálni azt, amiben élünk vagy éltünk? Miért nem lehet a pozitív dolgokról írni, az örömről, hogy mi a jó a világban? Vagy megnevettetni a közönséget? Mi változik az emberben, ha ezeket a dalokat elolvassa? A körülöttünk történő, zajló dolgokon nem tudunk változtatni, hiába lázadunk. A múlt megtörtént, elmúlt, le kellene zárni. Milyen hatást kelt a befogadóban, ha önpusztító, deprimált állapotban írott dalokat hallgatunk, olvasunk? Nem lehet, hogy még sötétebb társadalomképe lesz. A kérdés nem provokatív és nem is célzom senkinek csupán csak a véleményetek érdekelne, amit szeretettel várok.
2014. ápr. 21. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem igaz, hogy a rockdalok szövegei szinte mind negatívak, jelentős részük pozitív vagy teljesen semleges hangvételű. Másrészt az csak egyfajta felfogás, hogy nem tudunk változtatni a dolgokon. Ugyan gyakran nekem is minden hiábavalónak tűnik, de szerintem igen is van értelme kritikát megfogalmazni és a változtatásra buzdítani. Az viszont igaz, hogy egy olyan együttes gyorsan nevetségessé válik, aki csak erről ír dalokat. Ugyanígy az is szánalmas, ha egy előadónak a mondanivalója kimerül a szerelem és a bulizás témaköreiben. Szerintem a kettő között sok rockegyüttes igen jól megtalálja az összhangot, bár tény, hogy egyes bandák csak a társadalomkritikában találják meg életük és zenéjük lényegét.
2014. ápr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nézőpontoddal tudok azonosulni. Várom azon véleményeket, amelyek kifejtik, hogyan változtatta meg ez a zene akár az életüket. Köszi előre is mindenkinek.
2014. ápr. 21. 15:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!